کد خبر: 86671 A

در آذربایجان شرقی؛

۳۰۶ نفر از دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان آذربایجان شرقی در بخش‌های مختلف علوم قرآنی این مرحله به مدت دو روز به رقابت می‌پردازند و نفرات بر‌تر هر رشته به مرحله کشوری راه می‌یابد.

ایلنا: مرحله استانی بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان آذربایجان شرقی در بناب آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ۳۰۶ نفر از دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان آذربایجان شرقی در بخش‌های مختلف علوم قرآنی این مرحله به مدت دو روز به رقابت می‌پردازند و نفرات بر‌تر هر رشته به مرحله کشوری راه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در آیین آغاز به کار این مسابقات با اشاره به رویکرد قرآنی آموزش و پرورش گفت: بیش از ۳۰هزارنفر در طرح ملی نهضت حفظ قرآن در آذربایجان شرقی موفق به حفظ کل یا بخشی از قرآن کریم شدند.

وی نتایج مدارس قرآنی بسیار درخشان عنوان کرد و گفت: مدارس قرآنی درارتقاء سطح کیفی آموزش قرآن کریم بسیار موثر بوده‌اند.

حجة الاسلام باقری بنابی امام جمعه شهرستان بناب نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان و فضیلت آن، اهمیت قرآن را در جامعه اسلامی یادآور شد و توصیه‌هایی در مورد رعایت آداب قرآن به دانش آموزان شرکت کننده ارائه کرد.

این مسابقات امروز ۱۳ تیرماه به کار خود پایان می‌­دهد.

مسابقات قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر