کد خبر: 86675 A

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد:

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات مسجد کبود تبریز درروز‌های نخست برپایی بیش از ۵۰۰ میلیون ریال فروش داشت.

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فروش خوب نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی، غذاهای سنتی و سوغات آذربایجان شرقی در مسجد کبود تبریز در روز‌های نخست برگزاری این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا تراب محمدی با اشاره به استقبال خوب از نمایشگاه و افزایش روز به روز تعداد بازدید کنندگان از آن، گفت: نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و سوغات در تبریز مورد استقبال هزاران تن از گردشگران و شهروندان قرار گرفته است.

وی از افزایش فروش آثار و محصولات در نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی از روز آغاز تا کنون خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه هر روز فروش بیشتری را نسبت به روز قبل خود تجربه کرده است.

محمدی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه صنایع دستی مسجد کبود هنرهایی از جمله منبت کاری، معرق کاری و نازک کاری چوب، شیشه‌گری سنتی و دستی، تابلو فرش، ورنی، سفال و سرامیک، سبد بافی و لباس‌های محلی آذربایجان شرقی ارائه می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نقره کاری، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و ساخت زیور آلات، قلمزنی روی مس، چرم و کفش، گلیم، چاپ باتیک، ممقان دوزی و همچنین سوغاتی‌های متنوع خوراکی را دیگر غرفه‌های تشکیل دهنده این نمایشگاه برشمرد و گفت: علاوه بر عرضه نمونه‌های مختلف هنرهای سنتی و صنایع دستی و سوغات نقاط مختلف استان، گردشگران و بازدیدکنندگان شاهد اجرای زنده مراحل ساخت برخی آثار هنری در تعدادی از
غرفه‌های این نمایشگاه و ارائه انواع غذاهای سنتی و محلی آذربایجان شرقی خواهند بود.

وی با اشاره به زمان این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و سوغات استان در رواق‌های مسجد کبود تبریز با ۶۰ غرفه و بیش از ۳۸ رشته صنایع دستی با افتتاح در نخستین هفته تابستان امسال تا هفته آغازین ماه مبارک رمضان پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان و علاقه مندان خواهد بود.

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات مسجد کبود تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر