کد خبر: 88613 A

اگر بخواهیم شرایط فرهنگ، تمدن و هویت جامعه را اندازه بگیریم حتماً باید به آثار و کتاب‌های گذشتگان مراجعه کنیم/ کتاب و کتابخانه ابزار تفاخر نیست.

ایلنا: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی به صورت مشترک با انجمن‌های ورزقان و اهر در محل استانداری تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی که ریاست این جلسه را بر عهده داشت گفت: کتاب و کتاب خوانی امری مقدس و مبارکی و کتاب از جمله مبارک‌ترین دستاوردهای بشری است.

محمدعلی نصرتی با اشاره به شأن بسیار والای کتاب عظیم قرآن افزود: معجزه سترگ پیامبر (ص)، در قالب کتاب است و تعلیمات ما مسلمانان با قلم و یسطرون آغاز می‌شود که این پدیده نشان دهنده جایگاه رفیع کتاب، کتابت، علم و تعلیم و تعلم است.

نصرتی خاطرنشان ساخت: اگر بخواهیم شرایط فرهنگ، تمدن و هویت جامعه را اندازه بگیریم حتماً باید به آثار و کتاب‌های گذشتگان مراجعه کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری افزود: کتاب و کتابخانه ابزار تفاخر نیست و باید از این امکانات و دستاوردهای بشری و سرمایه‌های جاوید به خوبی استفاده شود و کتاب، این محصول فکری بشری باید راحت و روان در اختیار مردم قرار گیرد و انگیزش‌های لازم برای مطالعه نیز در جامعه ایجاد و کتابخانه‌ها در سطح شهر‌ها راحت‌تر دیده شوند.

نصرتی با تأکید بر لزوم هم افزایی در توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: خوشبختانه نگاهی به وضعیت عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان و برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شاهد برداشته شدن گام‌هایی ارزنده در این زمینه هستیم و باید با اتکا به علم و هنر و تجربیات خاص توسعه فرهنگ مطالعه، به دستاوردهای خوبی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به طرح‌های مصوب دور دوم و سوم سفرهای استانی ریاست جمهوری، از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا مجدّانه پیگیر اجرایی شدن این طرح‌های فرهنگی در استان باشد.

جانشین استاندار در خصوص طرح ایستگاه مطالعه، این ایده را طرحی نو و موثر در حوزه فرهنگ سازی برای مطالعه در جامعه عنوان کرده و خواستار همکاری تمام نهادهای ذیربط استان در اجرای موفق‌تر این طرح شد.

کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر