کد خبر: 88616 A

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

آذربایجان شرقی می‌تواند به عنوان پایلوت جشن ازدواج کارگری را با محوریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اولین بار در کشور برگزار کند.

ایلنا: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجان شرقی طلایه دار برگزاری ازدواج کارگری در کشور باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسماعیل سعیدی در نشستی با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با استقبال از برگزاری اولین جشن کارگری کشور در آذربایجان شرقی، بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی تاکید کرد و گفت: اگر برنامه‌های فرهنگی پیوسته و مستمر نباشد آثار آن در زندگی مشاهده نخواهد شد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری جشن ازدواج کارگری و تداوم آموزش‌های مهارت‌های زندگی قبل و بعد از ازدواج نقش مفیدی در زندگی زوجین بر جای خواهد گذاشت، افزود: آذربایجان شرقی می‌تواند به عنوان پایلوت جشن ازدواج کارگری را با محوریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اولین بار در کشور برگزار کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در ادامه با بیان اینکه جشن ازدواج کارگری برای ۵۰۰ زوج در سال روز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) برگزار خواهد شد، افزود: هدف از برگزاری این جشن حمایت از کارگران به عنوان سرمایه‌های اصلی تولید ملی و تحقق حماسه سیاسی، تشویق و ترغیب جوانان برای ازدواج، ایجاد امکانات ازدواج ارزان برای قشر کارگر و نشاط افزایی و امید آفرینی با هدف فرهنگ سازی در جامعه هدف است.

یونس فاتح در خاتمه اظهار داشت: یکی از اهداف اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی برگزاری کارگاه‌های آموزشی قبل و بعد از ازدواج در واحدهای کارگری است.

یونس فاتح‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر