کد خبر: 88634 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود خبر داد:

25 درصد از مزارع گندم و جو زیر کشت این شهرستان درسال زراعی جاری، بر اثر سرمازدگی و تنش خشکی خسارت دیده است واین امر توسعه سطوح تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی هشترود راضروری‌تر نموده است.

ایلنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود گفت: ۲۵ درصد از مزارع گندم و جو زیر کشت این شهرستان درسال زراعی جاری، بر اثر سرمازدگی و تنش خشکی خسارت دیده است واین امر توسعه سطوح تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی هشترود راضروری‌تر نموده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل کریمی اصل، در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه این پدیده موجب سوختگی برگ‌های انتهایی بوته‌ها، خشکیدگی برگ‌های پایینی، خوشه روی بوته‌ها در ارتفاع پایین ۱۵ و۲۰ سانتی متری شده و در برخی مزارع نیز انتهای خوشه‌ها، گلچه‌ها را از بین برده و انتهای خوشه را سفید کرده است گفت: این پدیده در اثر نبود بارندگی موثر ومطلوب از اول فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه سال جاری و نیز افت دما روی داده است.

وی ادامه داد: میزان خسارت وارده به مزارع توسط کار‌شناسان بیمه مورد بررسی قرارگرفته و برآورد خسارات به طور دقیق بعد از خوشه روی کامل مزارع مشخص می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی هشترود با اشاره به اینکه امسال ۸۵ درصد سطوح زیرکشت مزارع گندم و جو این شهرستان زیر پوشش بیمه قرار داشته است، از مسئولین صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان درخواست نمود: نسبت به پرداخت به موقع غرامت خسارت دیدگان اقدامات لازم انجام دهند.

کریمی اصل گفت: تلاش براین است از تمام ظرفیت‌های شهرستان برای ارتقاء کمی و کیفی محصول مهم و استراتژیک گندم استفاده شود ودرکنار توسعه ترویج استفاده از خدمات ارائه شده صندوق بیمه کشاورزی توسط این مدیریت برای بهره برداران، لازم است صندوق بیمه کشاورزی نیز با پرداخت به موقع غرامات، جهادکشاورزی را در توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی یاری نماید.

جهاد کشاورزی هشترود‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر