کد خبر: 91079 A

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

طرح «مفاخر آذربایجان‌ نماد عزت و سربلندی ایران اسلامی» مدتی است که آغاز شده و در جهت تبیین هویت دینی آذربایجان به ویژه مبانی معنوی و اعتقادی این منطقه، آثار گرانسنگی در این راستا توسط هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان خلق شده است.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: موزه‌ موقت مفاخر و علما با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز گشایش می‌یابد.
به گزارش خبرنگار ایلنا علی داننده در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح «مفاخر آذربایجان‌ نماد عزت و سربلندی ایران اسلامی» مدتی است که آغاز شده و در جهت تبیین هویت دینی آذربایجان به ویژه مبانی معنوی و اعتقادی این منطقه، آثار گرانسنگی در این راستا توسط هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان خلق شده است.
وی علما، ‌ شعرا، ‌ادبا و مفاخر آذربایجان را مایهٔ مباهات و افتخار این خطه و ایران اسلامی دانست و گفت: با تکیه بر این پشتوانهٔ غنی اسلامی و ایرانی، معرفی مفاخر آذربایجان در مفهوم و مصداق کامل آن، و ترسیم سیمای فرزانگان و فرهیختگان امری ضروری است.
وی افزود: طرح یاد شده با هدف آشنایی عموم مردم بویژه جوانان با سیره و سلوک علمی، ‌معنوی، سیاسی و اجتماعی علمای اعلام و معرفی الگوهای تربیت یافته در دامن اسلام و مکتب جعفری و در جهت مقابله با شبیخون فرهنگی و پیشگیری از گسست فرهنگ دینی، به پنج زبان در حال اجراست.
داننده گفت: در این راستا احداث ساختمان موزه‌ هنرهای معاصر و راه‌اندازی گنجینه‌ مجازی مفاخر آذربایجان‌ با هدف به نمایش گذاشتن خلاقیت‌های هنری و آثار علما ازجمله اقداماتی است که شروع شده و موزه‌ مفاخر علما در محل موقت با تابلوهای تصویر و شرح حال جمعی از علمای اعلام با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح می‌شود.
گفتنی است موزه موقت مفاخر و علما روز شنبه پنجم مردادماه جاری در محل تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز افتتاح می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر