کد خبر: 91213 A

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

تکواندو آذربایجان‌شرقی در اینچوان کره جنوبی سهم خواهد داشت / جلسه تخصصی هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: تکواندو آذربایجانشرقی در اینچوان کره جنوبی سهم خواهد داشت و در راه شناسایی یوسف کرمی‌های دیگر گام بر می‌دارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در جلسه تخصصی هیات تکواندو استان که با حضور معاون ورززشی، کار‌شناسان، رییس هیات و اعضاء هیات برگزار شد افزود: ورزش تکواندو آذربایجانشرقی همواره در ایران در صدر قرار داشته و افتخارات تکواندوکاران آذربایجانشرقی هیچگاه از یاد‌ها نخواهد رفت.
وی تصریح کرد: یوسف کرمی مرد طلایی ورزش آذربایجانشرقی و اولین مدال آور المپیکی استان و فرزاد عبدالهی دیگر تکواندوکار هر دو از خطه قهرمان پرور میانه نمونه بارز استعدادیابی ورزش استان هستند و این دو قهرمان ارزنده در قهرمانی ایران در جهان نقش تعیین کننده‌ای داشتند.
اسبقیان در خصوص هیات تکواندو استان افزود: برای جایگزین کردن قهرمانانی به جای یوسف کرمی، استعدادیابی و شناسایی آنان در سرلوحه اهداف هیات قرار دارد و در این نشست بیشترین تمرکز بر استعدادیابی است.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در خصوص اهداف هیات گفت: کلاسهای آموزشی و ارتقاء سطح مربیان و داوران خصوصا در بخش بانوان، حضو افراد علمی در بدنه هیات، حضور در لیگ‌های کشوری و میزبانی آنان و برگزاری لیگ تکواندو استانی از سال ۹۲در راس برنامه‌های هیات خواهد بود.
مدیر کل ورزش و جوانان اذربایجانشرقی در خصوص حضور تکوندوی آذربایجانشرقی در بازیهای آسیایی اینچوان کره جنوبی گفت: تکواندو استان در راه پرورش استعدادهای جدید بوده و برای بازیهای اینچوان کره جنوبی چهره‌های جدید به تکواندو کشور معرفی خواهد کرد و این قهرمانان برای کسب مدال راهی این رقابت‌ها خواهند شد.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست تخصصی هیات تکواندو آذربایجانشرقی گفت: طرح استعدادیابی تکواندو آذربایجانشرقی به زودی نهایی می‌شود.
وی افزود: برای دست یافتن به اهداف برنامه‌های تدوین شده و اجرای دقیق سند راهبردی ۵ ساله ورزش استان در تمامی بخش‌ها نیاز است نقشه راه استعدادیابی در ورزش استان تدوین شود و ورزش تکواندو که قطب این رشته در آذربایجانشرقی است نیاز به این سند دارد.
اسبقیان تأکید کرد: استعدادیابی موضوعی است که در دنیای ورزش اهمیت ویژه‌ای دارد و شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می‌کند و اینکه مشخص شود چه ویژگی‌هایی ورزشکاران معمولی را از ورزشکاران نخبه متمایز می‌سازد کاری بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعدادیابی را دشوار‌تر ساخته است.
وی افزود: پیشرفت از سطوح ابتدایی به سطوح نخبگی در ورزش فرآیندی بسیار پیچیده است و این فرآیند نیازمند شناسایی و انتخاب افراد با استعدادی است که شرایط لازم جسمانی، مهارتی و رفتاری برای موفقیت در یک رشته ورزشی خاص را داشته باشند و فرآیند کشف ورزشکاران با استعدادیابی شرکت در یک برنامه تمرینی سازماندهی شده، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که امروزه در ورزش مطرح است.
اسبقیان با تاکید دوباره به ورزش شهرستان‌ها و توجه به شهرستان‌ها افزود: استعدادهای بالقوه‌ای در تکواندو استان و خصوصا شهرستان میانه وجود دارد و نیاز است تکواندو در تمامی شهرستان‌ها به رشته‌ای بالفعل و بالقوه تبدیل شود.
نشست تخصصی هیات تکواندو آذربایجانشرقی با حضور کاظم طوفان بخش رییس هیات، کادر فنی، معاون ورزشی اداره کل و کار‌شناسان حوزه ورزش در دفتر مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.
در این نشست رییس هیات تکواندو گزارشی از روند اجرای برنامه‌های هیات و برنامه‌های پیش روی هیات ارائه کرد.
کاظم طوفان بخش در این نشست گفت: جای آذربایجانشرقی در لیگ برتری کشوری خالی است ولی برای رقابتهای سال ۹۲ با ۲ تیم در لیگ ثبت نام کرده‌ایم که امید است مشکلات اسپانسر و مالی به زودی بر طرف شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر