کد خبر: 91229 A

برگزیده نخستین دوره جشنواره موسیقی عاشیقلار:

برگزاری نخستین جشنواره عاشیقلار در فضای موسیقی عاشیقی منطقه تاثیر خوبی داشته است و موجب فعالیت جدی‌تر و موثر‌تر هنرمندان این عرصه شده است.

ایلنا: برگزیده نخستین دوره جشنواره موسیقی عاشیقلار برگزاری این جشنواره را گامی در جهت زمینه سازی برای معرفی هرچه بهتر و شایسته‌تر این موسیقی عاشیقی دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا یوسف محرمیان گفت: برگزاری نخستین جشنواره عاشیقلار در فضای موسیقی عاشیقی منطقه تاثیر خوبی داشته است و موجب فعالیت جدی‌تر و موثر‌تر هنرمندان این عرصه شده است.
به گفته وی، چنین اقداماتی به شکل همزمان موجب پیشرفت و شکوفایی فضای تمرینات و افزایش سطح آثار ارائه شده می‌شود و در جلب توجه جوانتر‌ها به موسیقی اصیل و ارزشمند عاشیقی می‌شود.
نفر اول بخش تکنوازی بالابان همچنین افزود: برگزاری چنین جشنواره‌‌هایی می‌تواند موجب افتخار نسلهای آینده در خصوص موسیقی اصیل عاشیقی شده و زمینه انتقال ارزش‌ها و هویت این موسیقی را فراهم سازد.
محرمیان که حدود ۱۵ سال است به نواختن ساز بالابان مشغول است، ضمن تقدیر از بانیان و برگزارکنندگان این جشنواره، ابراز امیدواری نمود مصادیق ارزشمند موسیقی عاشیقی در میان مردم آنچنان که شایسته است شناخته شود زیرا موسیقی عاشقی در کنار پاکی و صداقت، پیام آور عشق‌ورزی به حق، وطن‌پرستی و حق‌گویی است.
وی با بیان اینکه امسال و در دومین جشنواره منطقه عاشیقلار که با نام خسته قاسم تیکمه داشلی، شاعر و عارف بزرگ آذربایجان همراه شده شرکت خواهد نمود تا توانمندی‌های خود را در بخش‌های تکنوازی و گروه نوازی معرفی نموده و نشان دهد موفقیت در این جشنواره زمینه را برای فعالیت بیشتر و جدی‌تر وی فراهم نموده است.
گفتنی است دومین جشنواره منطقه‌ای عاشیقلار به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و در بخش‌های گروه خوانی، تکنوازی و تکخوانی اعلام فراخوان داده و آثار برگزیده در روزهای ۲۷ الی ۳۰ مردادماه سال جاری اجرا و در معرض داوری قرار خواهند گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر