کد خبر: 91778 A

شهردار تبریز:

شهرک خاوران ظرفیت بالقوه تداوم توسعه تبریز است. /شهرداری منطقه نه تبریز با جدیت و قاطعیت در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرک خاوران و مناطق تابعه ایستادگی و برخورد کند.

ایلنا: شهردار تبریز گفت: شهرک خاوران بستر و ظرفیت بالقوه مناسب برای تداوم توسعه شهر تبریزدر سال‌های آینده خواهد بود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضانوین در نشست بررسی و ارزیابی عملکرد منطقه نه شهرداری تبریز افزود: شهرک خاوران به عنوان یکی از مناسب‌ترین شهرک‌های سرریز جمعیتی شمال‌غرب کشور، بستر و امکانی مناسب برای تداوم توسعه شهری تبریز به شمار می‌رود که مقدمات آماده‌سازی این شهرک پس از تملک اراضی و به دنبال ایجاد شهرداری منطقه ۹ تبریز در این محدوده در سال ۸۷ آغاز شد.
وی با اشاره به تصویب موضوع الحاق شهر باسمنج به تبریز را فرصتی برای خدمات‌رسانی مطلوب و متوازن و هم‌سو به شهروندان ساکن در محدوده خاوران و باسمنج ارزیابی کرد و گفت: موضوع الحاق باسمنج به تبریز که چندی پیش پس از موافقت و تأکید مدیریت ارشد استان از تصویب شورای اسلامی شهر نیز گذشت برای طی مراحل قانونی به وزارت کشور و نهادهای بالادست ارسال شده و به محض ابلاغ از سوی وزارت کشور عملیاتی خواهد شد.
شهردار تبریز تصویب ایجاد و احداث قطعات باغ‌ویلایی در محدوده شهرک خاوران را یکی از اقدامات مهم شهرداری تبریز در راستای حفظ و احیای باغات و فضای سبز موجود در این منطقه اعلام کرد و گفت: این قطعات با پی‌گیری‌های شهرداری تبریز و موافقت استاندار آذربایجان‌شرقی در متراژ‌های یک و دو هزار متری ایجاد و واگذار خواهند شد.
نوین در عین حال اجرای دو پروژه بزرگ مشارکتی مسجد و پارک آبی در این منطقه را زمینه‌ساز تسریع روند توسعه شهرک دانست و افزود: با پی‌گیری‌های انجام یافته مشکلات مربوط به ایجاد شبکه‌های آب و برق و گاز در این شهرک مرتفع شده و امید است با همکاری‌های بین‌بخشی روند احداثات و توسعه شهرک با توجه به ایجاد زیرساخت‌ها تسریع شود.
شهردار تبریز همچنین با تاکید براینکه باید از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شهرک خاوران جلوگیری شود، افزود: شهرداری منطقه نه تبریز با جدیت و قاطعیت در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرک خاوران و مناطق تابعه ایستادگی و برخورد کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر