کد خبر: 93104 A

معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی خبر داد:

اکثر پرونده‌های ارجاعی اختلاف خانوادگی، اختلاف مالی و مسائل حقوقی بوده که مشاورین با ارائه راه حل مناسب و علمی طرفین دعوا را در رسیدن به توافق و حل مشکل راهنمایی کرده‌اند. / ۱۵۰۰ پرونده در واحد مشاوره کلانتری‌های تبریزدر تیرماه سال جاری حل و فصل شده‌اند.

ایلنا: معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی از مصالحه ۷۸ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز و واحدهای مشاوره کلانتری‌ها در تیر ماه خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر عباس‌زاده با اشاره به حل و فصل ۱۵۰۰ پرونده در واحد مشاوره کلانتری‌های شهرستان در تیرماه سال جاری گفت: خدمات مشاوره نقش بسیار زیادی در پیشگیری و کاهش آسیب‌ها و جرایم اجتماعی دارد.
وی با اشاره به سازش ۷۸ درصدی پرونده‌های ارجاعی توسط مشاورین پلیس اضافه کرد: کل پرونده‌های ارجاعی ۱۷۵۰ پرونده بوده که از این تعداد ۲۵۰پرونده به دلیل عدم سازش جهت ادامه پیگیری به مراجع قضایی ارسال شده است.
عباس‌زاده افزود: اکثر پرونده‌های ارجاعی اختلاف خانوادگی، اختلاف مالی و مسائل حقوقی بوده که مشاورین با ارائه راه حل مناسب و علمی طرفین دعوا را در رسیدن به توافق و حل مشکل راهنمایی کرده‌اند.
وی ادامه داد: علت مصالحه پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌ها، اقدامات علمی از قبیل تهیه مقالات، نشست‌های علمی، شرکت در جلسات هم اندیشی و مصاحبه تخصصی مشاوران با مددجویان بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر