کد خبر: 93113 A

مسئول مدیریت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانش آموزی خبر داد:

طرح ولایت با هدف تقویت کادر مدیریتی واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی اجرا می‌شود.

ایلنا: مسئول مدیریت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانش آموزی گفت: طرح ولایت به طور گسترده در تمامی مدارس متوسطه در حال اجراست و در خلال این طرح حدود ۲۰ هزار دانش آموز توانمند، با انگیزه، دارای شرایط و نخبه شناسایی و به کارگیری می‌شود.
به گزارش ایلنا علی تقوایی هدف از برگزاری اردوهای طرح ولایت را تقویت کادر مدیریتی واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی و دبیران حلقه‌های صالحین در مدارس عنوان کرد و افزود: کمک به سرگروه‌های شجره طبیه صالحین در مدارس از دیگر اهداف اجرای این طرح است که از طریق این طرح دانش آموزان یک حلقه اتصال بین واحدهای مقاومت و حوزه‌های بسیج دانش آموزی برقرار می‌کنند.
تقوایی با اشاره به اینکه تربیت و کادرسازی برای واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی، ارتقاء سطح معرفت دینی- بصیرتی و سیاسی در دانش آموزان، ایجاد روحیه سلحشوری و نشاط در بین دانش آموزان و تربیت، آموزش و توانمند سازی نیروهای تراز انقلاب اسلامی از دیگر اهداف طرح ولایت به شمار می‌رود افزود: از هر واحد مقاومت ۳ نفر توسط فرمانده واحد به حوزه مقاومت معرفی و بعد از گزینش و قربالگری افراد توانمند جهت آموزش به واحد تربیت و آموزش حوزه معرفی و در دوره‌های آموزشی استان شرکت می‌کنند.
تقوایی ادامه داد: دانش آموزان شرکت کننده در طرح ولایت در اردیبهشت ماه شناسایی و بعد از امتحانات و تعطیلی مدارس در دوره شرکت می‌کنند.
مسئول مدیریت تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانش آموزی با بیان اینکه دوره‌های طرح ولایت ۵ روزه است گفت: در این دوره دانش آموزان با ساختار سازمان مدیریتی و اهم عرصه‌های فعالیتی آن آشنا می‌شوند.
تقوایی کلاس‌های بصیریتی- اخلاقی، کارگاه‌های آموزشی علمی و نظری، فعالیت‌های تحقیقاتی، برپایی نمایشگاه توسط دانش آموزان، شرکت در فعالیت‌های ورزشی، برپایی نمایشگاه‌های تهاجم فرهنگی، حجاب و عفاف را از دیگر سرفصل‌های این دوره عنوان کرد و گفت: آنچه برای ما مهم است توانمندی دانش آموزان است که در آینده سازمان از آن‌ها به عنوان فرمانده واحد مقاومت استفاده کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر