کد خبر: 93117 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

اصناف موظف به رعایت کامل قوانین نظام صنفی هستند. /با کسانی که از عرضه کالا خودداری کنند و یا محصولات را به بهانه‌هایی احتکار نمایند، به شدت برخورد خواهد شد.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی تاکید کرد: کالا‌ها و خدمات باید براساس قیمتهای مصوب به مردم عرضه شود در غیر این صورت طبق دستورالعملهای قانونی با اصناف برخورد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جعفر عظمایی در جلسه کمیسیون نظارت استان ضمن توصیه به اصناف و فعالان اقتصادی استان در خصوص رعایت کامل قوانین امور صنفی گفت: در گام اول، طرح تشدید نظارت و بازرسی و برخورد با محتکران و متخلفان برنامه‌ریزی شد و در راستای لزوم کنترل بیشتر بر بازار، طرح نظارتی ویژه مطابق دستور العمل وزارت صنعت، معدن و تجارت به مرحله اجراء درآمده است.
وی با اشاره به وضعیت بازار و تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با افزایش غیرقانونی و خودسرانه قیمت کالاهای مصرفی تصریح کرد: در این مدت بازرسان طرح تشدید و همچنین مجمع امور صنفی بصورت مستمر بر عملکرد واحدهای صنفی نظارت داشته و با واحدهای متخلف طبق قانون برخورد می‌نمایند.
عظمایی گفت: با کسانی که از عرضه کالا خودداری کنند و یا محصولات را به بهانه‌هایی احتکار نمایند، به شدت برخورد خواهد شد.
وی اینگونه تخلفات را اجحاف در حق مصرف‌کنندگان دانست و خاطر نشان کرد: اینکه تولید‌کننده‌ای کالای خود را به بهانه نوسانات نرخ ارز، گران‌تر از قیمت واقعی و مصوب به فروش برساند، حقوق مصرف‌کننده را نادیده گرفته است و باید با اینگونه متخلفان برخورد شود.
عظمایی همچنین اضافه نمود: طبق قانون واحدهای صنفی عمده فروشی و انبارهای نگهداری کالا موظفند هر ماه، موجودی اقلام مشمول انبار خود را به مسئولان مربوطه اعلام کنند لذا با برنامه ریزی‌های صورت گرفته بازرسی‌ها و بازدید از انبار‌ها هر ۱۵ روز انجام می‌گیرد.
وی نشان کرد: واحدهایی که از این قانون سرپیچی کنند، ضمن تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی و مطابق قانون اعمال جریمه می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر