کد خبر: 93130 A

رئیس اداره کتابخانه‌های هریس:

شهرستان هریس به همراه شهرستان‌های تبریز، اسکو و بناب با درجه خیلی خوب و نمره ۴ بر‌تر استان را کسب کرده است.

ایلنا: دومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی هریس در سال ۹۲ به صورت مشترک با اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی کلوانق، برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان هریس در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های شهرستان پرداخت و گفت: در مجموعه کتابخانه‌های شهرستان هریس، ۵ انجمن فعالیت دارند که میانگین درصد تشکیل جلسات آن‌ها در سال گذشته، ۸۷ درصد بوده که هریس و کلوانق ۸۳ درصد، بخش خواجه ۱۰۰ درصد، و شهرهای زرنق و بخشایش به ترتیب ۱۰۰ درصد و ۸۳ درصد جلسات را تشکیل داده‌اند.
محمد رحمانی، در خصوص کیفیت برگزاری جلسات گفت: شهرستان هریس به همراه شهرستان‌های تبریز، اسکو و بناب با درجه خیلی خوب و نمره ۴ بر‌تر استان آذربایجان شرقی را کسب نموده است؛ که این رتبه بندی بر اساس ۱۲ شاخص از جمله حضور شخص رئیس انجمن در جلسات، کیفیت و میزان اجرایی شدن مصوبات، حضور تمامی اعضاء در جلسات، ارسال به موقع گزارش‌ها به اداره کل انجام می‌پذیرد.
وی خاطر نشان ساخت: از کل مصوبات، ۸۳درصد اجرایی شده و بقیه در حال پیگیری است که این مصوبات در موضوعات مختلفی شامل فرهنگی ۲۸درصد، کتابخانه درصد، خیرین ۲درصد، تبلیغات ۷درصد، انجمن ۳درصد، مالی ۱۵درصد، عضو و منابع ۴درصد، نیم درصد ۸درصد، تعمیر و تجهیز ۷درصد، ساخت و ساز ۱۰درصد، تفاهم نامه ۹درصد و فناوری ۲درصد بوده است.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان هریس همچنین بر لزوم شناسایی خیرین ساکن شهرستان هریس و سایر شهر‌ها در راستای تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان هریس تأکید کرد.
ابراهیمی، معاون فرماندار هریس نیز با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص کم بودن سرانه مطالعه و ضع کتاب در جامعه این امر را موجب سنگین‌تر و حساستر شدن عوامل دست اندرکار در این حوزه دانست.
معاون رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی هریس همچنین با اشاره به پیگیری جهت تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز هریس، بر لزوم رعایت ادبیات و فرهنگ رفتار با خیرین تأکید کرد.
ابراهیمی افزود: در بحث اعتبارات شهرستان هریس برای سال ۹۲، ۴۲۲ میلیون تومان اعتبارات تملک سرمایه‌ای تصویب شده که ۱۷۳ میلیون تومان برای احداث مجتمع فرهنگی هنری در نظر گرفته شده و برای تکمیل احداث کتابخانه استاندارد کلوانق و تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های شهرستان به ترتیب ۲۳۴ و ۱۵ میلیون تومان اعتبار مصوب شده است.
شیرازی، بخشدار مرکزی هم با تأکید بر استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های شهرستان در توسعه فرهنگ کتاب خوانی؛ اجرای طرح کتابخانه سیار در مدارس روستایی، انتخاب کتاب یار و همکاری او با مسئولین کتابخانه‌ها برای شناسایی شهروندان علاقمند به کتابخوانی و جذب آن‌ها و را از جمله مصوبات اجرایی شده ارزشمند این جلسات عنوان کرد.
خندان، شهردار کلوانق هم در این جلسه خواستار تسریع در فرایند ادامه پروژه کتابخانه عمومی کلوانق شد.
گفتنی است این پروژه در حال حاضر از ۵۵% پیشرفت فیزیکی برخوردار شده است.
در این جلسه شهردار هریس موظف شد برای جبران هزینه‌های جاری کتابخانه هریس مبلغ ده میلیون ریال به جساب انجمن این شهر واریز کند و همچنین تعداد ۵ تابلوی راهنمای شهری برای راهنمایی مراجعین به کتابخانه عمومی امام صادق (ع) در سطح این شهر توسط شهرداری نصب خواهد شد.
آسفالت کاری کوچه منتهی به کتابخانه مذکور نیز از دیگر مصوبات این نشست برای شهرداری هریس بود.
برگزاری همایش خیرین در شهرهای پنجگانه شهرستان هریس برای قدردانی و نیز شناسایی خیرین ساکن شهرستان و سایر شهر‌ها نسبت به ایجاد و تاسیس انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان هریس از دیگر مصوبات دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی هریس در سال ۹۲ است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر