کد خبر: 93154 A

شهردار تبریز:

در ۷ سال گذشته بیش از ۵ هزار طرح و پروژه عمرانی، خدماتی، مشارکتی متنوع و ماندگار از سوی شهرداری در نقاط مختلف شهر تبریز به مرحله اجرا درآمده است. / این تعداد پروژه عمرانی خدماتی با مجموع ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در مناطق مختلف شهری تبریز و عمدتا در بخش زیرساخت‌ها به مرحله اجرا و بهره برداری رسیده‌اند.

ایلنا: شهردار تبریز گفت: بخش عمران بیش از ۷۰ درصد بودجه سالانه شهرداری تبریز را به خود اختصاص می‌‌دهد و این حجم از تخصیص اعتبارات زمینه‌ساز توسعه جهشی تبریز نسبت به گذشته شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا علیرضا نوین در نشست بررسی عملکرد حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری و سازمان‌ها و شرکت ‌های تابعه این معاونت افزود: در چند سال گذشته و با توجه به کمبود‌ها و خلاءهای عمرانی و توسعه‌ای، شهرداری به منظور جبران عقب‌ماندگی‌های عمرانی و توسعه‌ای شهر، در کنار تدوین برنامه جامع توسعه پنج ساله تبریز و بسترسازی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی خدماتی، بخش اعظمی از بودجه‌های سالانه خود را به طرح‌ها و پروژه‌های عمران شهری تخصیص داده تا از این رهگذر نیز به تسریع روند توسعه تبریز کمک شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه شهرداری تبریز در کنار این سیاست‌ها که موفقیت‌آمیز هم بوده، موفق به افزایش چشمگیر بودجه‌های سالانه شهرداری نیز شده که در این راه اعتماد، مشارکت و همکاری شهروندان تبریزی نیز بی‌تأثیر نبوده است.
شهردار تبریز در عین حال خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته شهر تبریز به جهت اجرای انبوهی از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و خدماتی به کارگاه عمرانی در بین کلان‌شهرهای کشور تبدیل شده و آثار و نتایج این طرح‌ها در جای جای شهر و در قالب طرح‌های توسعه‌محور قابل مشاهده است.
نوین با اشاره به اینکه در ۷ سال گذشته بیش از ۵ هزار طرح و پروژه عمرانی، خدماتی، مشارکتی متنوع و ماندگار از سوی شهرداری در نقاط مختلف شهر تبریز به مرحله اجرا درآمده است افزود: این تعداد پروژه عمرانی خدماتی با مجموع ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در مناطق مختلف شهری تبریز و عمدتا در بخش زیرساخت‌ها به مرحله اجرا و بهره برداری رسیده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه این حجم از پروژه‌ها تأثیر غیرقابل انکار خود را در توسعه جهشی تبریز بر جای گذاشته ابراز امیدواری کرد با تعامل و همکاری عموم مردم، اعضای شورای شهر، مسوولان استانی و شهری و نیز شهرداری تبریز این روند تداوم یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر