کد خبر: 93948 A

در طرح محسنین هر فرد خیر و نیکوکاری می‌تواند با انتخاب خانواده مورد نظر خود ماهیانه با واریز مبلغی به نیازمندان، ایتام، بیماران و سالمندان از کار افتاده مساعدت می‌نماید.

ایلنا: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی گفت: از اول ماه مبارک رمضان تاکنون یک هزار و ۴۱ حامی با شرکت در طرح اکرام ایتام حمایت از هزار و ۱۸۵ یتیم را در استان به عهده گرفته‌اند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین دشتی افزود: در این مدت از ۳ هزار و ۶۴۰ خانوارده در قالب طرح مفتاح الجنه بازدید شده و نزدیک به دو میلیارد ریال به این خانواده‌ها کمک شده است.
وی تصریح کرد:: همزمان با آغاز هفته اکرام و فرا رسیدن شب‌های قدر ثبت نام از حامیان اکرام و طرح محسنین در مصلای اعظم تبریز و پایگاههای کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان صورت گرفت.
دشتی خاطرنشان کرد: تکریم فقرا و نیازمندان، ایجاد زمینه لازم برای همنشینی و مصاحبت با فقرا برای خیرین، مسئولان وآشنایی بیشتر آن‌ها با زندگی افراد تهیدست، ایجاد حس همدلی در بین اقشار مختلف جامعه و تحکیم روابط عاطفی با آن‌ها، آشنایی با نظرات، پیشنهادات مسئولین و سنجش اثر بخشی خدمات امداد، جلب کمک‌ها برای رفع و کاهش مشکلات فقراء بویژه مددجویان تحت حمایت از اهداف طرح مفتاح الجنه به شمار می‌رود.
وی به ثبت نام ۴۷ حامی در طرح محسنین اشاره کرد وگفت: این حامیان ۵۳ خانواده را در سطح استان مورد حمایت خود قرار دادند.
وی هدف از اجرای طرح محسنین را عمل به سیره نبوی، کمک به نیازمندان، ریشه کنی فقر و جلب مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: در این طرح هر فرد خیر و نیکوکاری می‌تواند با انتخاب خانواده مورد نظر خود ماهیانه با واریز مبلغی به نیازمندان، ایتام، بیماران و سالمندان از کار افتاده مساعدت می‌نماید.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد را در ماه مبارک رمضان اطعام و افطاری به نیازمندان و ایتام برشمرد و افزود: در طول این ماه مبارک ۱۷ هزار و ۴۸۶ خانواده با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال اطعام شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر