کد خبر: 93950 A

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری سراب:

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها متولی کار نیست بلکه سیاست‌گذار و هدایت‌گر روابط کار است و در چارچوب قراردادهای کارگری و کارفرمایی وظیفه نظارت و سیاست‌گذاری را دارد که اگر از این قرارداد‌ها تخلف شود اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورود پیدا کرده و در تعاونی‌ها نیز در شکل‌گیری و نظم بندی تعاونی‌ها حضور دارد.

ایلنا: دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سراب گفت: ۵۱۳ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال برای ۳۱۸۰ طرح بهره‌برداری شده از محل تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی زود بازده در سراب پرداخت و برای سه هزار و ۲۹۳ نفر اشتغال جدید فراهم شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا وکیل‌آزاد در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سراب افزود: ساماندهی اشتغال همواره یکی از دغدغه‌های مسئولان بوده که طی چند سال گذشته روند مطلوب در ایجاد اشتغالزایی به وجود آمده است.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سراب خاطرنشان کرد: طرح‌هایی نظیر مسکن مهر و کشاورزی مهر توانست اشتغالزایی را هم به ارمغان آورد. همچنین ارائه تسهیلات بانکی خود اشتغالی، عملیاتی ساختن بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و مشاغل خانگی سهم بسزایی در اشتغالزایی جوانان شهرستان ایفا کرده است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراب با بیان اینکه برخی‌ها به نادرست اداره کار را متولی اشتغال در شهرستان می‌دانند، تصریح کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها متولی کار نیست بلکه سیاست‌گذار و هدایت‌گر روابط کار است و در چارچوب قراردادهای کارگری و کارفرمایی وظیفه نظارت و سیاست‌گذاری را دارد که اگر از این قرارداد‌ها تخلف شود اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ورود پیدا کرده و در تعاونی‌ها نیز در شکل‌گیری و نظم بندی تعاونی‌ها حضور دارد.
وکیل‌آزاد با ارائه گزارشی در خصوص قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی سال گذشته گفت: از مجموع ۳۳ میلیارد و ۸۰۸ میلیون ریال اعتبار تخصیصی تاکنون مبلغ ۲۵ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال برای ۶۰۸ نفر پرداخت شده و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل شهرستان می‌بایست برای جذب کامل اعتبار اهتمام ورزند.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سراب ادامه داد: تعهد شهرستان سراب در سامانه رصد اشتغال سال گذشته ۳ هزار و ۴۰۷ نفر بوده که با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان ۳ هزار و ۶۵۹ نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت شده‌اند.
وی با ارائه گزارشی در خصوص بنگاه‌های اقتصادی زود بازده یادآور شد: در مجموع برای تعداد ۳ هزار و ۲۲۳ طرح با بانک‌های عامل به مبلغ ۵۵۷ میلیارد و ۹۴۹ میلیون ریال با اشتغالزای ۴ هزار و ۴۶۴ نفر، انعقاد قرارداد شده که تاکنون مبلغ ۵۱۳ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال برای ۳ هزار و ۱۸۰ طرح بهره‌برداری شده پرداخت و برای ۳ هزار و ۲۹۳ نفر اشتغال جدید فراهم شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر