کد خبر: 93962 A

فرماندار سراب:

جهت راه اندازی این کارخانه۱۷۰میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌شود که اعتبارات آن از طریق صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان از اعتبارات کارگروه توسعه بخش کشاورزی تامین می‌شود.

ایلنا: فرماندار شهرستان سراب از احداث اولین کارخانه سورتینگ و فرآوری سیب زمینی در این شهرستان خبرداد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود سعادتی با بیان اینکه جهت راه اندازی این کارخانه۱۷۰میلیارد ریال سرمایه گذاری می‌شودگفت: این پروژه هم اکنون در حال احداث بوده و اعتبارات آن از طریق صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان از اعتبارات کارگروه توسعه بخش کشاورزی تامین می‌شود.
وی افزود: ظرفیت بسته بندی این کارخانه دو هزار و ۵۰۰ تن در سال است.
سعادتی بر توسعه فرآورده‌های لبنی، دامی و صنایع تبدیلی در این شهرستان تاکید کرد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست شرایط لازم را برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم نمایند.
فرماندار شهرستان سراب همچنین خواستار افزایش اعتبارات توسعه بخش کشاورزی شد و افزود: کمبود آب و فقدان استفاده صحیح از منابع آبی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی بخش کشاورزی در این شهرستان است.
سعادتی گفت: سهم شهرستان سراب از مکانیزاسیون کشاورزی اندک بوده و محدودیت اعطای تسهیلات برای خرید اداوات کشاورزی مانع از توسعه کشاورزی در این منطقه شده است.
وی همچنین با اشاره به قابلیت‌های ویژه بخش دامداری در این شهرستان اظهارداشت: وجود بیش از یک میلیون واحد دامی در سراب، ایجاد مرکز عرضه دام در منطقه را ضروری می‌‌سازد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر