کد خبر: 94384 A

این اردو در چهار زمینه عمرانی، دامپزشکی، کشاورزی و فرهنگی برگزارمی شود و در طول مدت برگزاری سعی می‌شود خدماتی در این زمینه‌ها به روستائیان ارایه شود.

ایلنا: مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز از برگزاری اردوهای جهادی دانشجویان از ۴ الی ۱۱ شهریورماه در منطقه محروم چارایماق خبرداد.
به گزارش ایلنا علیرضا مظاهری کمک به مردم بی‌بضاعت و کم بضاعت در مناطق محروم استان، ایجاد امید و سرزندگی در میان محرومین و افزایش روحیه کارهای جمعی در میان بسیجیان را از جمله اهداف بر پایی این اردو عنوان کرد و گفت: این اردو در چهار زمینه عمرانی، دامپزشکی، کشاورزی و فرهنگی برگزارمی شود و در طول مدت برگزاری سعی می‌شود خدماتی در این زمینه‌ها به روستائیان ارایه شود.
وی با بیان اینکه اردوی گروه جهادی حاج عبدالله والی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با شرکت ۸۵ نفر از دانشجویان پسر برگزار می‌شود، یاد آور شد: منطقه چارایماق به عنوان یکی از مناطق محروم استان برای مقصد این اردو تعیین شده و با توجه به صحبت‌هایی که با مسئولان بهداشتی، دامپزشکی و کشاورزی منطقه انجام شد، روستای ذاکر کندی به عنوان محل استان مرکزی انتخاب و قرار بر این است که تعداد بیش از ۳۰ روستا در اطراف روستای ذاکر کندی مورد پوشش قرار گیرد و همچنین در صورت امکان به ایلات و عشایر کوه‌های اطراف روستا‌ها نیز خدمات رسانی خواهد شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در مورد نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی در این مناطق هم گفت: در این راستا در روستای ذاکر کندی یک باب سرویس بهداشتی و حمام در کنار مسجد ساخته می‌شود تا هم مورد استفاده اهالی روستا به صورت عمومی قرار گرفته و همچنین نمازگزاران مسجد از آن استفاده نمایند.
وی بودجه این اردو را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: سعی بر این است که از سایر ارگان‌های مختلف نیز کمک‌هایی جمع آوری شود.
یاد آور می‌شود بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز تاکنون چهار اردوی مختلف در مناطق محروم و نیز منطقه زلزله زده استان اجرا کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر