کد خبر: 94497 A

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی ششمین استان پر جمعیت کشور است.

ایلنا: مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون در آذربایجان شرقی سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۲۰ نفر حدود پنج درصد جمعیت کشور زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا علی جعفری که در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی بناب سخن می‌گفت افزود: استان آذربایجان شرقی از لحاظ جمعیت رتبه ششم کشور را دارد.

وی به برخی از مشکلات این سازمان اشاره کرد و گفت: ثبت نشدن به موقع تغییر نشانی‌ها و کدپستی‌ها در کارت‌های ملی از مشکلات ثبت احوال بوده ضمن اینکه باید رصد مهاجرتی در استان دقیق‌تر و جدی‌تر از گذشته باشد مردم باید به هنگام تغییر نشانی سکونت از طریق اینترنت آن را به سامانه ثبت احوال اعلام کنند.

جعفری خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه دولت کارت‌های ملی فعلی تا پایان سال تمدید شده‌اند و فقط به خاطر تغییر نشانی سکونت و تغییر مندرجات و مشخصات صاحب کارت ملی قابل تعویض هستند.

وی در خصوص طرح صدور کارت ملی هوشمند نیز گفت: در سال ۹۱ زیر ساخت‌ها و مقدمات این طرح بزرگ با اجرای بایگانی الکترونیکی اسناد هویتی در موعد مقرر فراهم شد و همه ۹میلیون سند هویتی استان بایگانی شد.

مدیرکل ثبت احوال استان به آغاز ارایه خدمات الکترونیکی و یکپارچه ثبت احوال به اهالی استان از سوم خرداد ماه امسال اشاره کرد و افزود: با زیر ساخت‌های به وجود آمده هم اکنون تمام شهرستان‌های استان با استفاده ازسامانه هوشمند هم به داخل استان و هم به سایر استان‌های کشور خدمات به روز ثبت احوال ارائه می‌دهند.

وی محتویات و ظرفیت کارت ملی هوشمند را اطلاعات هویتی فردی و خانوادگی، وقایع حیاتی، اثر انگشت الکترونیکی و امضای دیجیتال عنوان کرد و گفت: عملیات صدور کارت ملی هوشمند در استان به مدت سه سال ادامه می‌یابد.

جعفری خاطرنشان کرد: در این طرح شرط سنی دارندگان این کارت از ۱۵ سال به هفت سال کاهش یافته است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر