کد خبر: 94568 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خبر داد:

کارفرمایان باید در جهت صیانت از نیروی کار که به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور و صنعت هستند آموزش‌های ایمنی را در جهت جلوگیری و کاهش حوادث ناشی از کار را جدی گرفته و به عنوان سرمایه گذاری مطمئن در راس برنامه‌های خود قرار دهند.

ایلنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از افزایش برگزاری آموزش‌های ایمنی و بهداشت کار در سه ماهه اول سال ۹۲ در شمال غرب کشور نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، یونس فاتح در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی و بهداشت کار در جهت جلوگیری و کاهش حوادث ناشی از کار برگزار می‌شود افزود: علی رغم پیش بینی ۲ هزار نفر - ساعتی مرکز تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دوره‌های آموزشی حفاظت و بهداشت کار در سه ماهه نخست سال ۹۲ مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار شمالغرب کشور که زیر نظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی فعالیت دارد توانسته این رقم را به ۴ هزار و ۶۳۲ نفر - ساعت برساند.
فاتح با اشاره به اینکه آموزش‌های ایمنی و بهداشت کار یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت و الزام قانونی است، از کلیه کارفرمایان خواست تا در جهت صیانت از نیروی کار که به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور و صنعت می‌باشند آموزش‌های ایمنی را در جهت جلوگیری و کاهش حوادث ناشی از کار را جدی گرفته و به عنوان سرمایه گذاری مطمئن در راس برنامه‌های خود قرار دهند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در ادامه از کاهش ۴۵ درصدی حوادث ناشی از کار در سه ماهه نخست سالجاری نسبت به زمان مشابه سال قبل خبر داد و گفت: بازرسی‌های ادواری و تشکیل جلسات حفاظت فنی و بهداشت کار توسط بازرسان از بنگاه‌های اقتصادی نقش بسزایی در کاهش وقوع تعداد و عوامل حوادث ناشی از کار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر