کد خبر: 94570 A

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنعت و معدن:

صنعتگران خواستار توجه دولت جدید به رفع موانع تولید، استمهال برای وام‌های بانکی، کمک به افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی و کمک به افزایش صادرات آن‌ها هستند.

ایلنا: عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی وزیر صنعت معدن و تجارت دولت یازدهم به مطالبات فعالان این عرصه شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، الهویردی دهقانی امروز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت: نعمت‌زاده به عنوان وزیر پیشنهادی دکتر روحانی برای وزارت صنعت معدن و تجارت باید برنامه‌های جامعی برای هر سه بخش مورد نظر داشته باشد.
وی افزود: صنعتگران خواستار توجه دولت جدید به رفع موانع تولید، استمهال برای وام‌های بانکی، کمک به افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی و کمک به افزایش صادرات آن‌ها هستند.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بخش صنعت نیز دولت جدید باید برنامه جامعی برای اکتشاف معادن موجود در کشور، تقویت زیر ساخت‌های بهره برداری از معادن، ایجاد صنایع تبدیلی مواد خام معدنی در داخل و استفاده بهینه از معادن در دست بهره برداری ارائه کند.
دهقانی تصریح کرد: رفع موانع موجود در اهداف این وزارتخانه کمک شایانی به اشتغال جوانان این کشور خواهد کرد.
وی همچنین حمایت از بخش تجارت را لازمه رشد و شکوفایی بخش صنعت و معدن در کشور عنوان کرد و گفت: داشتن یک تجارت فعال با کشورهای همسایه و جهان موجب رونق اقتصادی واحدهای تولیدی در داخل می‌شود و باید سیاست‌های مناسبی برای ایجاد اطمینان و نیاز این بازار‌ها به بازار ایران از سوی این وزارتخانه اتخاذ شود.
نماینده مردم شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار توجه جدی دولت به راه اندازی کارخانه ذوب مس در محل مس سونگون ورزقان شد و گفت: راه اندازی این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال برای منطقه محروم و زرخیز ورزقان موجب رونق گرفتن صنایع تبدیلی آن در شهرک صنعتی ورزقان و بهره‌مندی مرکز استان و دیگر استان‌های همجوار در کشور در خصوص صنایع وابسته خواهد شد.
دهقانی تاکید کرد: خواست مردم آذربایجان به ویژه اهالی شهرستان ورزقان این است که رونق صنعت مس در این بخش از کشور را شاهد باشند اما متاسفانه تاکنون عزم جدی از سوی مسئولان در این زمینه را شاهد نبودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر