کد خبر: 94596 A

مدیر جهادکشاورزی مرند:

با توجه به آمار ارائه شده و وسعت زمین‌های موجود، این میزان قابل افزایش تا ۳ برابر بوده و این امر باعث افزایش اشتغال و تبدیل استان به قطب تولید و فروش این محصولات در شمالغرب کشور می‌شود.

ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند از تولید بیش از ۲۴۶ هزار شاخه گل و گیاهان زینتی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، جلال رحیم‌زاده با بیان این مطلب گفت: طبق برنامه در نظر گرفته شده این میزان تولید باعث ایجاد اشتغال برای ۶ نفر بصورت دائم و ۷ نفر به صورت موقت شده است.
وی اظهار داشت: از این تعداد گل‌ها تعدادی گل‌های شاخه بریده و تعداد زیادی گل‌های زینتی جهت استفاده در فضای سبز و پارک‌ها در واحدهای گلخانه‌ای این شهرستان تولید می‌شود.
رحیم‌زاده اضافه کرد: تولید گلهای نشایی جهت بهره برداری در فضای سبز و پارک‌ها در بهار سال ۱۳۹۳ از هم اکنون در شهرستان مرند آغاز شده است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند گفت: با توجه به آمار ارائه شده و وسعت زمین‌های موجود، این میزان قابل افزایش تا ۳ برابر بوده و این امر باعث افزایش اشتغال و تبدیل استان به قطب تولید و فروش این محصولات در شمالغرب کشور می‌شود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های مالی و معنوی از تولید کنندگان گل و گیاهان زینتی، در آینده‌ای نزدیک شهرستان مرند بتواند جایگاه خود در تولید گل و گیاه با هدف صادرات و افزایش توان اقتصاد بخش کشاورزی را محقق سازد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر