کد خبر: 98813 A

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلفا:

عملیات اجرایی ساخت پروژه بیش از ۹۰ درصد اجرا شده و و پیش بینی می‌‏شود با توجه به روند فعلی عملیات اجرایی طرح فوق تا ۵ ماه دیگر به بهره‌‏برداری برسد.

ایلنا: رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جلفا گفت: مشکلات شرکت تعاونی تولید فرآورده‏های لبنی راین ۲۶۸۳ جلفا در بازدیدی که تعدادی از مسئولین شهرستان از آن تعاونی داشتند بررسی شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا رشید ابراهیمی افزود: این شرکت تعاونی در سال ۱۳۸۵ با تعداد ۷ نفر عضو ثبت شده و تسهیلات درخواستی تعاونی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در تیرماه ۱۳۸۹ به تصویب کارگروه اشتغال و سرمایه‏‌گذاری استان رسیده و جهت دریافت تسهیلات به بانک ملی ایران معرفی شده است.
وی افزود: جواز تأسیس این تعاونی توسط سازمان جهادکشاورزی استان جهت احداث واحد تولید شیر پاستوریزه - ماست معمولی، خامه‏دار و میوه‏ای – دوغ بدون گاز و خامه جمعاً با ظرفیت تولید سالانه ۴ هزار و ۸۳۵ تن و با اشتغالزایی ۱۲ نفر صادر شده است.
ابراهیمی در خصوص مشخصات پروژه این شرکت تعاونی گفت: کل مساحت زمین اجرای پروژه ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع و زیربنای احداثی آن یک هزار و ۵۸۶ مترمربع است.
ابراهیمی در رابطه با پیشرفت فیزیکی این طرح گفت: عملیات اجرایی ساخت پروژه بیش از ۹۰ درصد اجرا شده و بخشی از عملیات نازک‏‌کاری طرح در حال حاضر در دست اجرا بوده و پیش بینی می‌‏شود با توجه به روند فعلی عملیات اجرایی طرح فوق تا ۵ ماه دیگر به بهره‏برداری برسد.
وی با اشاره به هزینه‌‏های اجرایی طرح اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه هزینه شده است که تنها ۲۲ درصد آن از محل تسهیلات بانکی پرداخت شده است و مابقی آن از محل آورده اعضا تأمین شده است.
ابراهیمی از جمله مسائل و مشکلات پروژه این تعاونی را افزایش قابل توجه قیمت مصالح و تجهیزات بعد از سال تصویب طرح – کمبود نقدینگی اعضا و هزینه بیش از ۸ میلیاردی از محل آورده اعضا - عدم پرداخت به موقع تسهیلات و سختگیری کار‌شناسان بانک عامل – هزینه بالای تبدیل برق فشار قوی موقت موجود به ثابت – هزینه بالای تأمین گاز و آب مصرفی طرح و راه دسترسی عنوان کرد و گفت: در این بازدید معاون عمرانی فرمانداری شهرستان جلفا، بخشدار بخش مرکزی جلفا، شهردار هادیشهر، رئیس بانک ملی حوزه مرند و جلفا، روسای شعب بانک ملی هادیشهر، مدیر جهادکشاورزی، رئیس اداره راه و شهرسازی، سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، روسای ادارت گاز، برق و آب و فاضلاب شهرستان جلفا حضور داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر