کد خبر: 98817 A

سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

در کشور طرح‌های توسعه در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، ارتباطی، اجتماعی، حقوقی، قضایی، سیاسی و امنیتی انجام می‌گیرد که تاثیرات مهمی در فرهنگ جامعه و شیوه زندگی افراد ایجاد می‌کند و بی‌توجهی به آثار و پیامدهای این گونه طرح‌ها نتایج زیان باری در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال دارد. / رصد کردن آثار و پیامدهای فرهنگی طرح‌ها مساله ضروری و اجتناب ناپذیر بوده و تدوین این نظام نامه در همین راستا بوده است.

ایلنا: سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی از ابلاغ نظام نامه پیوست فرهنگی طرح‌های مهم و کلان کشور توسط رییس جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد غریوی گفت: پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری در هفدهم آذرماه ۸۶ به اعضای شورای انقلاب فرهنگی در خصوص ضرورت پیش بینی پیوست فرهنگی برای طرح‌های مهم و براساس ماده ۲ قانون برنامه پنجم توسعه نظام نامه پیوست فرهنگی طرح‌های مهم و کلان کشور در ۸ ماده درهفتصدو و سی و دومین جلسه مورخه بیست و یکم فروردین ماه سال ۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و توسط رییس جمهوری اسلامی ایران به کلیه دستگاههای اجرایی کشور ابلاغ شد.
وی با اشاره به مقدمه این نظام نامه گفت: در کشور طرح‌های توسعه در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، ارتباطی، اجتماعی، حقوقی، قضایی، سیاسی و امنیتی انجام می‌گیرد که تاثیرات مهمی در فرهنگ جامعه و شیوه زندگی افراد ایجاد می‌کند و بی‌توجهی به آثار و پیامدهای این گونه طرح‌ها نتایج زیان باری در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال دارد لذا رصد کردن آثار و پیامدهای فرهنگی طرح‌ها مساله ضروری و اجتناب ناپذیر بوده و تدوین این نظام نامه در همین راستا و برای دست یابی به اهداف مورد انتظار می‌تواند در رشد و بالندگی و اعتلای فرهنگی جامعه منشاء آثار خیر شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر