کد خبر: 98882 A

تبریز و آذربایجان شرقی مقصد تابستانی گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: ۱۰۰ درصد ظرفیت هتل‌های استان در دور دوم سفرهای تابستانی اشغال شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا تراب محمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در پی استقبال کم نظیر مردم و گردشگران در سفر تابستانی به آذربایجان شرقی، میانگین اشغال و تکمیل ظرفیت هتل‌های استان در نیمه پایانی مرداد و دور دوم سفرهای تابستانی ۱۰۰ درصد بوده است.
وی تصریح کرد: علاوه بر هتل‌ها، ظرفیت اغلب مهمان‌پذیر‌ها و کمپ‌های گردشگری شهرستان‌های مختلف استان و به ویژه تبریز نیز تکمیل شده است.
محمدی اقامت گردشگران تابستانی استان را تنها منحصر به هتل‌ها و مهمانپذیر‌ها ندانست و افزود: پارک‌های مسافر و عمومی تبریز و شهرستان‌ها نیز با چادرهای برپا شده، با استقبال کم نظیری از سوی گردشگران روبرو شده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: علیرغم افزایش ظرفیت اماکن اقامتی گردشگری آذربایجان شرقی و بهره برداری از هتل آپارتمان‌ها در شهر تبریز و نیز افزایش تعداد تخت‌های هتل‌ها و مهمانپذیر‌ها طی ماه‌های اخیر، با توجه به افزایش چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی به استان با اشغال صد درصدی هتل و هتل آپارتمان و مهمانپذیر در آذربایجان شرقی مواجه هستیم.
محمدی افزایش چشمگیر گردشگران داخلی و به ویژه خارجی ورودی به استان را حاصل مجموعه عواملی از جمله توسعه و بهبود زیر ساخت‌های گردشگری، توسعه اماکن اقامتی، مرمت آثار تاریخی و ایجاد امکان بازدید از آن‌ها و نیز معرفی شایسته این آثار به جهانیان در پنج سال اخیر عنوان کرد.
وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان طی پنج سال اخیر خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۱۱۲ مجتمع رفاهی بین راهی، ۶۰ کمپ گردشگری و ۱۲۰۰ چشمه سرویش بهداشتی عمومی در محورهای مواصلاتی و شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان به بهره برداری رسیده است.
محمدی همچنین از استقرار راهنمایان گردشگری متخصص و دوره دیده در ورودی‌ها و محوطه آثار تاریخی و گردشگری آذربایجان شرقی در مدت زمان اجرای برنامه‌های ویژه دور دوم سفرهای تابستانی خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر