کد خبر: 99037 A

در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان؛

اولین همایش ملی تنش شوری در گیاهان و راهکار‌های توسعه کشاورزی در شرایط شور، ۲۱و۲۲ شهریور ماه سال‌جاری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار می‌شود.

ایلنا: اولین همایش ملی تنش شوری در گیاهان و راهکار‌های توسعه کشاورزی در شرایط شور، ۲۱و۲۲ شهریور ماه سال‌جاری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا نادر چاپارزاده دبیر این همایش در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: این همایش با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن زیست‌شناسی ایران، انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران و قطب علمی تنش‌های گیاهی دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به محورهای همایش ادامه داد: جنبه‌های فیزیولوژیکی، بیوشیمیایی و مولکولی مقاومت به تنش شوری درگیاهان، راهکارهای کاربردی برای کشاورزی شور زیست، به کارگیری فناوری‌های نوین در توسعه گیاهان مقاوم به شوری، امکان سنجی استفاده‌های دارویی، شیمیایی، صنعتی و تجاری گیاهان در شرایط شور از طریق استخراج و شناسایی متابولیت‌های اولیه و ثانویه، نقش به زراعی و به نژادی در مدیریت تنش شوری و به کارگیری فناوری‌های نوین در توسعه گیاهان مقاوم به شوری از جمله محورهای این همایش هستند.
گفتنی است علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http: //www. iscconferences. ir/۴۰۷ مراجعه نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر