کد خبر: 99046 A

پیشکسوت تئا‌تر آذربایجان‌شرقی:

تئا‌تر هنری بی‌واسطه است و چون ارتباط مخاطب با هنرمند در نمایش، رودرروست؛ تاثیرگذاری، کنش و واکنش متقابل دارد و براین اساس هنرمندان این عرصه باید تامل و دقت بیشتری در انتخاب متون داشته باشند.

ایلنا: پیشکسوت تئا‌تر آذربایجان‌شرقی، ‌توجه به متون بومی را از ارکان پیشرفت هنر تئا‌تر خواند.
به گزارش ایلنا علی‌آبادی گفت: فرهنگ غنی اسلامی وایرانی سرشار از داشته‌هایی ارزشمند است که می‌تواند دستمایهٔ هنرمندان برای خلق آثار فاخر باشد.
وی افزود: انتخاب موضوع متناسب با خواست مخاطب و به کار گیری خلاقیت در تحریر نمایشنامه‌های بومی می‌تواند موجب ارتقای بیش از پیش هنر تئا‌تر شود.
علی‌آبادی با اشاره به جایگاه هنر تئا‌تر در دنیای کنونی گفت: تئا‌تر هنری بی‌واسطه است و چون ارتباط مخاطب با هنرمند در نمایش، رودررو است؛ تاثیرگذاری، ‌ کنش و واکنش متقابل دارد و براین اساس هنرمندان این عرصه باید تاملو دقت بیشتری در انتخاب متون داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه متولیان فرهنگی و هنری باید زمینه رشد و بالندگی هنر نمایش را فراهم آورند تاکید کرد: فعالان هنر نمایش نیز در عین برخورداری از آزادی عمل باید چارچوب‌ها را در نظر داشته باشند و این هنر شاخص و جامع را به سیری صعودی برسانند.
این هنرمند پیشکسوت برنامه‌ریزی مبتنی بر اصول و بهره‌گیری از نظرات سازندهٔ اساتید این رشته را بهترین راهکار برای بهره‌گیری از پتانسیل هنری استان و همچنین برگزاری جشنواره‌هایی در سطح مطلوب عنوان کرد.
گفتنی است بیست و پنجمین جشنواره استانی تئا‌تر سی‌ام مرداد تا یکم شهریورماه جاری در تبریز برگزار ‌شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر