کد خبر: 99133 A

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگری آذربایجان شرقی:

خواستار اجرای دقیق و گسترده قانون الزام درمان رایگان تأمین اجتماعی هستیم./ گرچه افزایش تعداد بیمه شدگان واقعی خود در راستای تحقق یکی از اهداف گسترش پوشش بیمه ای اقدام مهمی به شمار می آید ولی متاسفانه در طول این مدت افزایش بیمه شدگان، مدیریت درمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان رایگان هیچ توسعه ای نداشته و هر روز بر تعداد استفاده کنندگان آن افزوده شده است.

ایلنا: دبیر کانون انجمن های صنفی کارگری آذربایجان شرقی خواستار اجرای دقیق و گسترده قانون الزام درمان رایگان تأمین اجتماعی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا رضا عظیم آذری که در آیین تجلیل کانون انجمن های صنفی کارگری آذربایجان شرقی از مدیریت درمان تأمین اجتماعی سخن می گفت افزود: ضعف تأمین اجتماعی در توسعه پوشش اجرای این قانون و ارایه خدمات بهتر به ویژه خدمات درمانی رایگان سبب شده تا بیمه شدگان تأمین اجتماعی به شکلی نادرست به سراغ بیمه تکمیلی بروند.

وی افزود: در بحث بیمه درمان تکمیلی ومفهوم نادرستی که از این بیمه در بین کارگران و بازنشستگان ایجاد شده و نیز عدم ارایه خدمات درست از سوی شرکت های بیمه گر موجب افزایش نگرانی ها و بروز مشکلات بیشتر در این عرصه شده است که انتظار می رود سازمان تأمین اجتماعی در چارچوب وظایف قانونی خود با حضور فعالانه در عرصه درمان رایگان و گسترش عقد قرارداد با حوزه درمان بخش خصوصی روند فعالیت در این زمینه را توسعه دهد.

رضا عظیم آذری با قدردانی از تلاش های مدیریت درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در کاهش مدت زمان پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی و سایر موسسات از 9 به 4 ماه اظهار داشت: این اقدام قدم بسیار بزرگی بود که مدیریت درمان تأمین اجتماعی با انجام آن توانست بستر همکاری موسسات بخش دولتی وخصوصی طرف قرارداد را در ارایه خدمات بهینه فراهم نماید که کانون انجمن های صنفی کارگری استان به نوبه خود آن را ارج می‌نهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی بنا به اظهارات استاندار آذربایجان شرقی افزایش بسیار قابل توجهی داشته است گفت: گرچه افزایش تعداد بیمه شدگان واقعی خود در راستای تحقق یکی از اهداف گسترش پوشش بیمه ای اقدام مهمی به شمار می آید ولی متاسفانه در طول این مدت افزایش بیمه شدگان، مدیریت درمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان رایگان هیچ توسعه ای نداشته و هر روز بر تعداد استفاده کنندگان آن افزوده شده است.

عظیم آذری افزود: البته گرچه برخی از امکانات موجود آن پس از چندین دهه به همت مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان فعلی بهینه سازی شده است ولی لازم است مسئولین استانی و کشوری عنایت بیشتری نسبت به توسعه درمان مستقیم مدیریت درمان داشته باشند و با تسریع در اجرای بیمارستان 300 تختخوابی تبریز بخشی از مشکلات این حوزه را رفع نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر