کد خبر: 99135 A

بیشتر مردم این محصول را با نام خراسان وزرشک‌های خوش رنگ وقرمز آن می‌شناسند، اما در اسکو این محصول باکیفیت بالایی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

ایلنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو گفت: این شهرستان بیشترین میزان این محصول را در استان تولید و به بازارهای مصرف استانی و منطقه عرضه می‌نماید.

به گزارش خبرنگار ایلنا حسن ایمانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیشتر مردم این محصول را با نام خراسان و زرشک‌های خوش رنگ و قرمز آن می‌شناسند، اما در اسکو این محصول با کیفیت بالایی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

وی سطح زیر کشت زرشک در شهرستان اسکو را ۸ هکتار ذکر کرد و افزود: یک سوم باغات زرشک استان به این شهرستان اختصاص یافته است.

مدیرجهاد کشاورزی اسکو با بیان اینکه سالانه نزدیک به ۳۰ تن محصول زرشک از باغات استان برداشت می‌شود که این رقم در شهرستان اسکو بالای ۷ تن است، ادامه داد: متوسط تولید زرشک در هر هکتار نزدیک یک تن است.

ایمانی با بیان اینکه باغداران این منطقه از باردهی مطلوب محصول زرشک ابراز خرسندی می‌کنند، افزود: عدم سرمازدگی و مناسب بودن آب و هوای بهاری و هرس به موقع درختان زرشک، عامل افزایش کمی این محصول طی دو سال گذشته بوده است.

گفتنی است پوست، ریشه و ساقه این گیاه خاصیت درمانی دارد. پوست این گیاه خواص آنتی‌بیوتیکی و ضد عفونی کنندگی داشته و در درمان عفونت‌های گلو، مجاری ادراری، معده‌، روده‌، ریه‌ها و اسهال مفید و پوست، ریشه و ساقه این گیاه در درمان ناراحتی‌های کلیوی و سنگ‌های اداری و تحریک فعالیت‌های معده و کبد کاربرد دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر