کد خبر: 9933 A

معاون عمرانی استاندار آ ذربایجان شرقی:

پروژه بازسازی باند اصلی فرودگاه تبریز از دهم مرداد سال جاری آغاز شده و در این مدت طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده‌، از پیشرفت قابل قبولی برخوردار بوده است.

ایلنا  تبریز: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی روند بازسازی باند اصلی فرودگاه بین‌المللی تبریز را مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش محمد اشرف‌نیا دیروز در بازدید از روند اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: بازسازی باند اصلی فرودگاه تبریز یک پروژه بزرگ ملی محسوب می‌شود که اهمیت بسیار بالایی برای استان آذربایجان شرقی دارد.

وی با ابراز رضایت از روند پیشرفت پروژه و قدردانی از مسئولان و پیمانکاران گفت: برنامه‌ریزی مسئولان فرودگاه تبریز برای کار شبانه‌روزی و نحوه اجرای پروژه باند اصلی این فرودگاه می‌‌تواند الگوی مناسبی برای سایر دستگاه‌های اجرایی استان باشد و فرودگاه بین‌المللی تبریز با کار 22 ساعته در طول شبانه‌روز در این پروژه می‌تواند به یک رکورد دست یابد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی هم در این بازدید با ارایه توضیحاتی در خصوص اجرای پروژه بازسازی باند اصلی فرودگاه بین‌المللی تبریز گفت: این پروژه از دهم مرداد سال جاری آغاز شده و در این مدت طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده‌، از پیشرفت قابل قبولی برخوردار بوده است.

علی رستمی افزود: باند اصلی فرودگاه 105 سانتی‌متر لایه‌برداری شده و پس از اجرا به صورت تمام بتن خواهد شد و به این ترتیب فرودگاه بین‌المللی تبریز اولین فرودگاه کشور است که باند آن تمام بتن خواهد بود.

وی در مورد اعتبار این پروژه نیز گفت: با احتساب سیستم روشنایی باند، پروژه به 230 میلیارد ریال هزینه نیاز دارد که قسمتی از آن در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

رستمی افزود: در صورت عدم وجود مشکل بزرگ از نظر آب و هوایی، امیدواریم طبق برنامه زمان‌بندی شده در هفته‌های منتهی به عید نوروز این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

فرودگاه بین‌المللی تبریز با قدمت 57 سال در شمال‌غرب شهرستان تبریز و در زمینی به مساحت 420 هکتار واقع شده و هم‌اکنون با داشتن حدود 200 پرواز داخلی و 20 پرواز خارجی ورودی و خروجی در هفته از نظر تعداد پرواز و تجهیزات ناوبری از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر