کد خبر: 9939 A

استاندار آذربایجان شرقی:

به زودی 2 هزار و 500 واحد مسکونی دیگر نیزدر این مناطق آماده تحویل خواهد شد

ایلنا - تبریز: استاندار آذربایجان شرقی از اتمام بازسازی 680 واحد و پی‌کنی 12 هزار واحد مسکن در مناطق زلزله‌زده استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از تبریز، احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگاران، با بیان این که به زودی 2 هزار و 500 واحد مسکونی دیگر نیز آماده تحویل خواهد شد، گفت: بنیادهای مسکن 13 استان کشور در این مناطق در کار بازسازی مشارکت دارند و کار با سرعت پیش می‌رود؛ در عین حال تلاش می کنیم سرعت کار موجب افت کیفیت ساخت و ساز نشود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در کنار اقدامات لازم برای بازسازی، باید مردم این مناطق را که منتظر آماده شدن واحدهای خود هستند در زیر چادرها مدیریت کنیم که پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص نیز صورت گرفته است اما با توجه به شرایط اقلیمی و هوای سرد منطقه طبعا نمی‌تواند شرایط مطلوبی باشد.

وی با بیان این که امیدواریم به زودی به مرحله تحویل تمامی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله‌زده برسیم، افزود: دولت در کنار تامین مسکن مردم، فراهم کردن امکانات معیشتی از جهت نگهداری دام و محصولات کشاورزی را نیز با سازه‌های پیش ساخته انجام می‌دهد تا مردم این مناطق به شرایط عادی زندگی برگردند.

علیرضابیگی با تشریح روند مدیریت بحران در موضوع زلزله ارسباران اظهار کرد: اقدامات لازم از جهت امداد و نجات جان آسیب‌دیدگان و سپس تامین مسکن اضطراری برای مردم به سرعت انجام شد و مرحله آخر یعنی تامین مسکن دایم و فراهم کردن شرایط مناسب برای معیشت مردم نیز به سرعت در حال انجام است و تمام این اقدامات، توانمندی دولت در مدیریت بحران را ثابت کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر