کد خبر: 99464 A

سومین المپیاد ملی فرهنگی ورزشی دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی استان‌های کشور از هشتم تا پانزدهم شهریور ماه جاری به میزبانی شهر کهن تبریز برگزار می‌شود.

ایلنا: معاون فرهنگی سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه جامع علمی کار بردی کشور از برنامه ریزی برای بازدید یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان، مربیان، سرمربیان و سرپرستان تیم‌های ورزشی ۳۱ استان کشور از مراکز تاریخی و باستانی شهر کهن تبریز خبرداد.
به گزارش ایلنا سید حسن نبوی گفت: سومین المپیاد ملی فرهنگی ورزشی دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی استان‌های کشور از هشتم تا پانزدهم شهریور ماه جاری به میزبانی شهر کهن تبریز برگزار می‌شود و معاونت فرهنگی این المپیاد ملی برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی و معنوی وسیعی را برای پر بار کردن این جشنواره ملی تدارک دیده است و طبق برنامه ریزی به عمل آمده مقرر شده است دانشجویان، قهرمانان ورزشی، مربیان، سرمربیان و مسولان واحد‌های علمی کاربردی استانهای کشور با تاربخ و تمدن شهر کهن تبریز به عنوان یکی از شهر‌های مهم جهان اسلام و ایران اسلامی آشنا شوند.
وی افزود: در این زمینه دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با همکاری شهر داری کلان شهر تبریز، سازمان میراث فرهنگی، برنامه آشنایی بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از میهمانان این المپیاد ملی را با آثار تاریخی کهن شهر تبریز و مفاخر دینی فرهنگی، هنری، علمی و ادبی آذربایجان فراهم کرده است.
نبوی افزود: بازدید از خانه مشروطیت به عنوان مهم‌ترین مرکز نگهداری آثار نهضت مشروطیت ایران، مقبره الشعرا به عنوان آرامگاه ۴۰۰نفر از عارفان، شاعران، ادیبان ایران زمین و همچنین دیدار از موزه آذر بایجان، موزه قاجار، مسجد تاریخی کبود، ارک علیشاه از آن جمله است.
میهمانان المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه جامع علمی کاربردی همچینین در مدت حضور یک هفته‌ای در تبریزبه دیدن مجموعه بازار تبریز به عنوان بزرگ‌ترین سازه آجری جهان و یکی از آثار ثبت شده جهانی یونسکو می‌روند و ضمن آشنایی با معماری و هنر و محصولات سنتی و صنایع دستی آذربایجان شرقی سوغات تبریز را نیز خریداری می‌کنند.
وی افزود: شرکت در نماز جمعه شهر تبریز، و برپایی مراسمات مذهبی درمراکز اسکان دانشجویان و مهمانان و همچنین بازدید از برخی از مساجد تاریخی و فرهنگی شهر تبریز و امام زاده‌های استان از برنامه‌های وسیع فرهنگی المپیاد ملی فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی -کاربردی کشور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر