کد خبر: 99596 A

همزمان با هفته دولت؛

این مخزن با هزینه‌ای بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال در حد فاصل تبریز و باسمنج به منظور ذخیره و تامین آب ساکنین قسمت‌هایی از شهرک مرزداران، اراضی پشت نمایشگاه بین المللی و قسمت‌هایی از مصلی احداث شده است.

ایلنا: به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت پروژه مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی جنوب شرق تبریز بهره برداری می‌شود.
به گزارش ایلنا مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: این مخزن در حد فاصل تبریز و باسمنج به منظور ذخیره و تامین آب ساکنین قسمت‌هایی از شهرک مرزداران، اراضی پشت نمایشگاه بین المللی و قسمت‌هایی از مصلی احداث شده است.
رضا پوررجب در خصوص تغذیه مخزن جنوب شرق از طریق ایستگاه پمپاژ ائل گلی گفت: با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ مرتفع ائل گلی که قبلا مورد بهره برداری قرار گرفته و همچنین با بهره برداری از مخزن جنوب شرق تبریز امکان توسعه خطوط انتقال مربوطه وامکان ذخیره و توزیع آب شرب مناطق شهید یاغچیان، باغچه‌بان، فردوس، گلستان، میرداماد، سهند و شهرک دادگستری با فشار و دبی مناسب فراهم می‌شود.
وی با اشاره به مشخصات مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی جنوب شرق تبریز گفت: برای مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی جنوب شرق تبریز یک باب ساختمان کلر زنی، یک باب شیرخانه و همچنین تجهیزات مکانیکال مخزن کلر زنی اجرا شده است.
پوررجب اضافه کرد: برای اجرای این مخزن ۹۰۰ متر از لوله چدن داکتیل و ۲۵۰ متر نیز از لوله‌های فولادی استفاده شده است.
وی با اشاره به رفع مشکل این مناطق با بهره برداری از این پروژه‌ها گفت: با اجرای پروژه ایستگاه پمپاژ ائل گلی و مخزن جنوب شرق تبریز شبکه توزیع آب مناطق شهید یاغچیان، باغچه‌بان و فردوس به خطوط خروجی مخزن جنوب شرق ومشکلات بهره برداری که جریان آب مناطق مزبور قطع می‌شد مرتفع می‌شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی همچنین اضافه کرد: قبل از راه اندازی ایستگاه پمپاژ و بهره برداری از مخزن جنوب شرق تبریز، آب مورد نیاز مناطق میرداماد، کوی دادگستری و سهند از طریق پمپاژ مستقیم آب به شبکه توزیع تامین می‌شد که مشکلات زیادی را از بابت حوادث شبکه و قطع جریان آب در مواقع قطع برق ایجاد می‌کرد که در حال حاضر به صورت ذخیره سازی و توزیع ثقلی آب انجام می‌گیرد.
پوررجب درادامه به ظرفیت پمپاژ ائل گلی به مخزن جنوب شرق اشاره کرد و گفت: ظرفیت ایستگاه پمپاژ آب از مخزن ائل گلی مرتفع به مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی جنوب شرق تبریز ۳۶۰ لیتر در ثانیه و از طریق ۴ دستگاه الکتروپمپ مشابه از نوع سانترفیوژ افقی با کوپلاژ مستقیم به الکتروموتور بوده ضمناً قدرت هر الکتروموتور ۲۵۰ کیلووات و کل توان مورد نیاز برای ایستگاه در زمان پیک ۸۰۰ کیلووات است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر