کد خبر: 99786 A

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی آذربایجان شرقی:

استان آذربایجان شرقی به عنوان مهد تمدن فرش دستباف همیشه در طول تاریخ جایگاه خود را حفظ کرده و به عنوان قطب تولید بهترین فرش‌های کشور شناخته می‌شود.

ایلنا: مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی آذربایجان شرقی گفت: سهم این استان از نظر ارزش ریالی در صادرات فرش به خارج از کشور بیش از ۳۵ درصد در سال است.
به گزارش خبرنگار ایلنا صفر امانی که در بازدید میر هادی قره سیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از این اتحادیه سخن می‌گفت افزود: آذربایجان شرقی قطب تولید بهترین فرش‌های دستباف کشور شناخته می‌شود که مرهون زحمات بافندگان قالی و اعضای این تعاونی‌هاست.
وی با تاکید بر جایگاه ویژه استان در خصوص حفظ و پاسداری از این هنر با ارزش اظهار داشت: در این راستا استان آذربایجان شرقی به عنوان مهد تمدن فرش دستباف همیشه در طول تاریخ جایگاه خود را حفظ کرده و به عنوان قطب تولید بهترین فرش‌های کشور شناخته می‌شود.
صفر امانی با تشریح تاریخچه تاسیس این اتحادیه گفت: این تعاونی‌ها به عنوان تشکلهای مردم نهاد بخشی از نظام اقتصادی کشورمان را تشکیل می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: فرش‌های تولید شده در این استان علاوه بر زیبایی، دوام، تنوع در طرح و رنگ و بافت از ارزش خاصی نیز برخوردار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر