کد خبر: 99789 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

متاسفانه سهم فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق در بازار مصرفی داخل در قیاس با فرآورده‌هایی که به صورت رسمی وارد و یا اینکه در داخل تولید می‌شود قابل توجه بوده و این امر مستقیما سلامتی افراد جامعه را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: این سازمان در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان وپیشگیری از عرضه و فروش کالاهای قاچاق وتقلبی لوازم بهداشتی و آرایشی اقدام به تشکیل کارگروه ویژه پیشگیری از قاچاق لوازم آرایشی وبهداشتی از ابتدای سال جاری نموده است.
به گزارش ایلنا، محمد جعفر عظمایی در گفتگو در خبرنگاران افزود: در این راستا بازرسی از ۴۳۲ مرکز و واحد عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی در قالب گشت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی، منجر به کشف بیش از ۱۰هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق وتقلبی گردید.
وی خاطرنشان کرد: همچنین برای ۳۵ واحد متخلف پرونده تخلفاتی قاچاق تشکیل وجهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
عظمایی ارزش ریالی این مقدار قاچاق را بیش از ۷۰میلیون ریال عنوان کردو گفت: متاسفانه سهم فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق در بازار مصرفی داخل در قیاس با فرآورده‌هایی که به صورت رسمی وارد و یا اینکه در داخل تولید می‌شود قابل توجه بوده و این امر مستقیما سلامتی افراد جامعه را در معرض تهدید قرار می‌دهد.
عظمایی افزود: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته این طرح تا پایان سال با جدیت تداوم خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر