کد خبر: 49156 A

معاون استاندار آذربایجان غربی:

قوانین زیست محیطی محدودیت‌های بسیاری برای گردشگران در حوزه‌های مختلف به ویژه دریاچه ارومیه فراهم کرده است و حتی یک گردشگر نمی‌تواند وارد این پارک ملی و بررسی حیات وحش و محیط زیست شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: قوانین و ضوابط گردشگری محدودیت هایی برای گسترش این صنعت در کشور ایجاد کرده است.

به گزارش ایلنا، سید جواد محمودی در نشست تخصصی راهنمایان گردشگری و اصحاب رسانه، افزود: ضوابط و قوانین گردشگری با توجه به ایجاد محدودیت‌ها و مشکلات سفر نیازمند بازنگری اساسی است.

وی اظهار کرد: امروز قوانین زیست محیطی محدودیت‌های بسیاری برای گردشگران در حوزه‌های مختلف به ویژه دریاچه ارومیه فراهم کرده است و حتی یک گردشگر نمی‌تواند وارد این پارک ملی و بررسی حیات وحش و محیط زیست شود.

محمودی گفت: این صنعت نیازمند بها دادن و توجه است ولی مشکلات موجود در قوانین مانع حرکت به سوی توسعه می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: موقعیت مرزی آذربایجان غربی و همجواری با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان و فعال بودن ۹ گمرک و بازارچه رسمی باعث شده است تا ۸۰ درصد واردات و صادرات زمینی کشور از طریق مرزهای استان انجام شود که برنامه ریزی جهت بهره‌مندی از این ظرفیت برای توسعه صنعت گردشگری ضروری است.

محمودی ادامه داد: ظرفیت‌های آذربایجان غربی و فراهم بودن شرایط لازم برای انجام ورزش‌های مختلف هوازی این استان را به استانی موفق در این عرصه تبدیل کرده است ولی نیازمند توسعه زیر ساخت‌ها در این زمینه هستیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: ما در صنعت گردشگری شاید حرفی برای گفتن نداشته باشیم تا صنعت توریسم را به جایگاه واقعی خود برسانیم ولی برای احیا ان باید تلاش خود را مضاعف کنیم.

وی گفت: صنعت توریسم بعنوان یکی از محورهای توسعه مطرح است و تورگردانان به عنوان انسان‌هایی آگاه و مطلع باید برنامه‌های موجود و جدید را به کشور منتقل و در راستای توسعه این صنعت گام بردارند.

محمودی با اشاره به راه اندازی خط پروازی جدید در استان افزود: با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات و افزایش تعداد پرواز‌ها، طی دو ماه آینده در آذربایجان غربی خط پروازی جدیدی از طرف شرکت آسمان راه اندازی می‌شود.

وی اظهار کرد: در بخش هتل سازی نیز سرمایه گذاری‌های خوبی شده و چند هتل در دست احداث و چند هتل در حال بررسی و مطالعات اولیه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر