کد خبر: 69451 A

احمدی نژاد:

 ایلنا: رئیس جمهور در بدو ورود به فرودگاه بین المللی ارومیه، آذربایجان غربی را پیشگام حمایت از شرف ملت ایران و مردم این دیار را مرزدارانی غیرتمند و انقلابی توصیف کرد.
محموداحمدی‌نژاد، در فرودگاه ارومیه و در جمع خبرنگاران ضمن سپاسگزاری از خداوند متعال مبنی بر توفیق حضور در جمع مردم آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی استانی است که در طول تاریخ پرافت و خیز ایران اسلامی، منشا خیر و برکت و رحمت برای ملت ایران بوده و سرشار از مردان و زنان مومن، پرتلاش و سودمند برای ملت ایران هستند.

وی آذربایجان غربی را استانی سرشار از نعمت، رحمت و برکت برای ملت ایران دانست و ادامه داد: مردمان این دیار در طول تاریخ، فراز و نشیبهای زیادی دیده و عالمان، ادیبان و مجاهدان زیادی تربیت کرده‌اند.
احمدی نژاد با اشاره به اینکه مردم آذربایجان، همیشه برای حفظ اسلام ناب محمدی و عشق به پیامبر تلاش کرده‌اند، گفت: مردم این استان، در طول انقلاب یکی از کانون‌ها ی مهم بوده و در دوران هشت سال دفاع مقدس پیشگام در حمایت از شرف و سرزمین ملت ایران اسلامی بودند.
رئیس جمهور با بیان اینکه ضمن افتتاح طرح‌های عمرانی در آذربایجان غربی، 2 جلسه کارگروه توسعه کشاورزی و صنعت و معدن آذربایجان غربی تشکیل می‌شود، یادآور شد: جلسه هیات دولت برگزار و مسائل و مشکلات بررسی و راهکارها برنامه‌ریزی و تصمیم گیری می‌شود.
احمدی نژاد از حضور در نشستی تحت عنوان حماسه حضور با شرکت نخبگان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: روند توسعه آذربایجان غربی خوب بوده و مردم با نشاط و امیدوار و با دلسوزی حرکت می‌کنند، به‌طوری‌که هر روز شاهد تغییرات زیادی در بخش‌های کشاورزی، صنعت، فرهنگ و تجارت آذربایجان غربی هستیم که نشان می‌دهد کارهای خوبی انجام شده است.
افتتاح ایستگاه راه آهن مهاباد، تقاطع غیر همسطح شهید مدرس، تشکیل جلسه کارگروه توسعه کشاورزی و کارگروه صنعت و‌‌ معدن و دیدار با مردم در میدان انقلاب ارومیه از جمله برنامه های سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی بود.

احمدی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر