کد خبر: 83169 A

دبیر بزرگداشت هفته قوه قضائیه آذربایجان غربی:

دبیر ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه گفت: بیشتر از 50 درصد مردم در مقام دفاعیات خود در محاکم قضایی استان، اظهار به بی‌اطلاعی از تخلف یا جرم بودن عمل ارتکابی خود و ناآشنایی ازقوانین، وظایف و تکالیف خود می‌کنند.

ایلنا: دبیر ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه گفت: بالای 50 درصد مردم درمقام دفاعیات خود در محاکم قضایی استان، اظهار به بی اطلاعی از تخلف یا جرم بودن عمل ارتکابی خود و ناآشنایی ازقوانین، وظایف وتکالیف خود میکنند

علی عمرانی درگفتگو با خبرنگاران به برنامه‌های تدارک دیده شده دادگستری استان در هفته بزرگداشت قوه قضائیه پرداخت و افزود: نداشتن اطلاع کافی مردم از قوانین، وظایف و تکالیف‌شان یکی از علل اصلی افزایش حجم پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی استان است.

وی تصریح کرد: در تلاشیم با برنامه‌ریزی‌های لازم برای اطلاع‌رسانی وسیع و افزایش آگاهی مردم از قوانین، تا حدودی حجم ورودی پرونده‌های قضایی به محاکم را بکاهیم.
وی اظهارداشت: برای این منظور برنامه‌های مختلفی را در هفته بزرگداشت قوه قضائیه درسطح استان به اجرا می‌گذاریم که اطلاع‌رسانی وسیع از طریق بیش از 30 برنامه رادیو و تلویزیونی از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.
عمرانی درادامه به برنامه های هفته قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: سخنرانی رئیس کل دادگستری استان درخطبه‌های نماز جمعه آینده درخصوص عملکرد دادگستری کل آذربایجان غربی و اهمیت اطلاع مردم از قوانین و مقررات، دیدار با نماینده ولی فقیه دراستان و شهرستان‌ها، تجدید میثاق با شهدا و غباروریی مزار این عزیزان، برپایی همایش قدردانی از قضات و کارمندان نمونه استان و دیدار چهره به چهره قضات و وکلا و مسئولان قضایی استان با زندانیان و رسیدگی به مسائل و مشکلات آن‌ها ازجمله برنامه‌هایی است که در این هفته به اجرا گذاشته می‌شود.
وی اضافه کرد: ملاقات عمومی رئیس کل دادگستری استان با مردم، حضور مسئولان قضایی در مساجد پر جمعیت بعد از نمازهای مغرب و عشا جهت پاسخگویی به سوالات و مسائل قضایی مردم و برپایی مجلس یادبود شهدای 7 تیر، نیزاز دیگربرنامه‌های این هفته است.
دبیر ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه خاطرنشان ساخت: برنامه‌های این هفته بدون تعطیلی دادگاه‌ها در سراسر استان و اغلب در اوقات بعد از ظهر اجرا می‌گردد.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر