کد خبر: 8765 A

استاندار در جلسه هم اندیشی ارومیه، نوزدهمین شهر ایرانی:

استاندار آذربایجان غربی گفت: برگزاری همایش ارومیه شهر ایرانی، آغاز راه شناساندن ظرفیت‌های عظیم استان در کشور است.

ارومیه – ایلنا: استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: با نزدیک بودن زمان برگزاری همایش "ارومیه شهر ایرانی " و لزوم شناساندن ظرفیت‌های مناسب و بی‌نظیر آذربایجان غربی در عرصه‌های مختلف کشاورزی، علمی، هنری، ورزشی، صنایع دستی و سایر زمینه‌ها در چنین همایش‌هایی ضروری است و همایش ارومیه، شهرایرانی، آغازراه شناساندن ظرفیتهای عظیم استان درکشور است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، وحید جلال‌زاده امروز در آخرین جلسه هم اندیشی برای برگزاری همایش ارومیه، نوزدهمین شهر تاریخی، مذهبی و فرهنگی که با حضور اعضای ستاد اجرایی این همایش در سالن جلسات حوزه استانداری برگزار شد، تاکید کرد: دستگاههای اجرایی باید با ایجاد ظرفیت‌ها و بسترهای لازم، به تقویت بنیاد ایران‌شناسی و همچنین شناساندن و معرفی نقش آذربایجان غربی در حوزه‌های مهمی مثل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بپردازند چرا که این استان دارای نقش و جایگاه ویژه‌ای در این حوزه‌ها می‌باشد.

استاندار همچنین از حضور مفاخر و رجال دینی و علمی استان در همایش ارومیه، شهر ایرانی خبر داد و عنوان کرد: با حضور روحانیون برجسته‌ای از جمله حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر قریشی و همچنین رجال علمی به همراه برخی مسئولان کشوری در این همایش، کیفیت و بازتاب رسانه‌ای این مراسم در حد مطلوب خواهد بود.

مقام عالی استان در پایان ضمن قدردانی از رسانه‌های مختلف استان در پوشش خبری این همایش، ابراز کرد: رسانه‌های مختلف استان باید با اطلاع رسانی‌های لازم، در پیشبرد مطلوب این حرکت فرهنگی گام بردارند.

گفتنی است همایش ارومیه، نوزدهمین شهر تاریخی، مذهبی و فرهنگی، ۱۷ مهر ماه در فرهنگسرای هنر شهر تهران در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این همایش نیز ۲۵ مهر ماه سال جاری در دانشگاه ارومیه برگزار خواهد شد.

ارائه مقالات علمی با موضوع شهر ارومیه، رونمایی از کتاب ارومیه‌شناسی، اجرای موسیقی آذری، پخش کلیپ و همچنین برپایی نمایشگاهی از تصویر قدیمی شهر، کتاب‌ها، دستاوردهای فرهنگی و صنایع دستی ارومیه از جمله برنامه‌های این همایش خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر