کد خبر: 23 A

اردبیل - ایلنا: راه آهن اردبیل – میانه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است که پیش بینی شده سال آینده به بهره برداری برسد.

سید حسین صابری استاندار اردبیل در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: بر اساس آخرین بازدیدی که از پروژه راه آهن اردبیل داشتیم این پروژه از روند خیلی خوبی برخوردار است و توانمندی که در پیمانکاران مشاهده شده پیش بینی شده تا یک سال دیگر این پروژه به بهره برداری برسد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر یک قطعه این پروژه به اتمام رسیده تصریح کرد: 2 یا 3 قطعه این پروژه نقطه بحرانی راه آهن اردبیل است که برای اجرای این قطعات پیمانکاران فعال شده اند.

صابری گفت: برای راه اندازی کامل راه آهن اردبیل –میانه 500میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تکمیل شود وزارت راه و شهرسازی اراده قوی برای تکمیل این پروژه از خود نشان داده پیمانکاران را به فعالیت شبانه روزی واداشته تا این پروژه در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

استاندار اردبیل افزود: راه اهن اردبیل 2ایستگا متوسط و عملیاتی دارد که مناقصه ساخت و ساز ایستگاهها برگزار شده حتی مناقصه ریل گذاری هم صورت گرفته با این روندی که در پروژه مشاهده شده اگر مشکل اعتباری وجود نداشته باشد پروژه قطع ویقین سال اینده تکمیل می شود.

صابری بابیان اینکه روند کارها بستگی به پیگیریها دارد تصریح کرد: جاده سرچم –اردبیل علیرغم اینهمه اشکالات و نواقص از طریق پیگیریها به اتمام رسید اگر ما پیگیر افتتاح این طرح نمی شدیم تکمیل آن سالیان سال طول می کشید راه آهن اردبیل هم همینطور اگر پیگیری نشود باز افتتاح ان به تاخیر خواهد افتاد.

وی از راه اندازی 16 پروژه مهر ماندگار در استان خبر داد و گفت:راه آهن اردبیل، بیمارستان پارس آباد، چند مجتمع آبرسانی، سد گیوی و چهار خطه کردن محور نیر –سراب و اردبیل –فیروزآباد از جمله پروژه های مهر ماندگار هستند که در استان اردبیل راه اندازی خواهد شد.

صابری با اشاره به بلاتکلیفی عملیات اجرایی پتروشیمی اردبیل افزود: تقریبا مقدمات کار از هر نظر آماده است از طرفی با توجه به تعدد پروژه ها پتروشیمی اردبیل در اولویت دوم صندوق توسعه ملی در ارائه تسهیلات قرار گرفته تلاش ما بر این است که در اولویتها جابجایی صورت گیرد اما در کل اشکال کار در استفاده از فاینانس خارجی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر