کد خبر: 37026 A

فرماندار شهرستان سرعین:

جشنواره زمستانی گردشگری سرعین از ششم بهمن تا 20اسفند برگزار می شود.در حالی که اعلام شده هزینه های این جشنواره را میراث فرهنگی و گردشگری،شهرداری سرعین فرمانداری و امورآب و بخش خصوصی تامین خواهند نمود، امور آب می گوید هیچ اطلاعی از آن ندارد.

ایلنا-اردبیل: فرماندار شهرستان سرعین گفت: جشنواره زمستانی گردشگری سرعین از ششم بهمن تا 20اسفند برگزار می شود.
به گزارش ایلنا از اردبیل، علی واحد در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان اردبیل که در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: 13 جلسه هماهنگی با مسئولان میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان برگزار شده و آیین افتتاحیه آن ششم بهمن‌ماه برگزار می شود.
وی از آماده بودن زیر‌ساخت‌های برگزاری این جشنواره در شهر سرعین خبر داد و خاطرنشان کرد: برای تامین هزینه‌ها میراث فرهنگی 50 میلیون تومان و امور آب و مسئولان آب‌گرم‌های شهرستان سرعین نیز قرار است 80 میلیون تومان با ارائه تخفیف‌های مختلف به برگزاری این جشنواره کمک کنند؛ به طوری که یک سوم هزینه‌ها نیز توسط بخش خصوصی و شهرداری سرعین تامین و تزریق خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل نیز در این جلسه با رد این ادعا که جلسه‌ای با حضور آنها برگزار شده و قرار است 80 میلیون تومان تامین هزینه از طرف امور آب هزینه شود، اظهار داشت: ما تاکنون در جریان برگزاری این جشنواره نبودیم و نمی‌توانیم مبلغ مورد نظر را نیز تامین کنیم.
داود نجفیان تصریح کرد: ما تنها با ارائه تخفیف در آب‌گرم‌ها می‌توانیم در برگزاری این جشنواره یاریگر مجموعه میراث فرهنگی و مسئولان شهرستان سرعین باشیم.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در سخنانی اظهار داشت: 110 میلیون تومان برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی از طریق صدا و سیما به ویژه شبکه سوم اعتبار هزینه می‌کنیم تا در بهترین فرصت 20 دقیقه تا نیم ساعت برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی در خصوص این جشنواره از طریق این شبکه پر‌مخاطب به سمع و نظر مردم برسد.
یحیی نقی‌زاده با اشاره به اینکه قرار است یک سوم هزینه‌ها را میراث فرهنگی، یک سوم را بخش خصوصی و شهرداری سرعین و یک سوم مابقی را نیز امور آب استان پرداخت کند، افزود: در این زمینه توافق نهایی صورت گرفته و ما از ششم بهمن‌ماه تا 20 اسفند‌ماه جشنواره زمستانی گردشگری سرعین را برگزار می‌کنیم.
وی به آماده بودن پیست اسکی آلوارس و رفع مشکلات احتمالی آن اشاره کرد و یادآور شد: در این جشنواره قرار است هنرمندان ملی و استانی در بخش‌ها و آیتم‌های مختلف برنامه‌های مخاطب‌پسند همراه با حال و هوای شاد و مفرح را برگزار کنند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: ششم بهمن‌ماه آیین افتتاحیه با حضور استاندار اردبیل و دیگر مسئولان برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم در همین ایام بیش از یک میلیون مسافر داخلی و خارجی وارد شهر سرعین شده و از مزایای این جشنواره بهره‌مند شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر