کد خبر: 45859 A

همزمان با دهه فجر صورت گرفت/

همزمان با دهه مبارک فجر دستگاه پیشرفته سم‌شناسی در آزمایشگاه اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل راه‌اندازی شد.

ایلنا – اردبیل: همزمان با دهه مبارک فجر دستگاه پیشرفته سم‌شناسی در آزمایشگاه اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اردبیل در مراسمی که به مناسبت دهه مبارک فجر در اردبیل برگزار شد، دستگاه پیشرفته سم‌شناسی راه‌اندازی شد که با نصب و فعال شدن این دستگاه امکان شناسایی دقیق‌تر انواع سموم و داروها به ویژه مواد محرک و روان‌گردان از نمونه‌های بیولوژیکی و غیر بیولوژیکی میسر شد.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل این دستگاه با سرمایه‌گذاری 300 میلیون تومان از محل اعتبارات سازمان خریداری و نصب شده است.

بهزاد ولی‌زاده افزود: در کنار این دستگاه پیشرفته شاهد راه‌اندازی سامانه اتوماسیون تخصصی در واحد معاینات بالینی اداره کل پزشکی قانونی استان در آینده‌ای نزدیک می‌باشیم.

وی تصریح کرد: ‌با راه‌اندازی این سامانه تمام امورات اداری مربوط به پذیرش، واریز هزینه، ثبت و صدور نامه‌ها، ارجاع بین واحدها از طریق اتوماسیون انجام شده و زمان پاسخگویی به مراجعات سرپایی در حوزه معاینات بالینی کاهش می‌یابد.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل در هشت ماهه امسال 10 هزار و 368 پرونده مربوط به نزاع در پزشکی قانونی استان اردبیل تشکیل شده است.

ولی‌زاده خاطر نشان کرد: این تعداد پرونده مربوط به مراجعه این تعداد افراد بوده و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی با یادآوری اینکه از این تعداد پرونده 9 هزار و 357 نفر مراجعه مستقیم داشتیم، اضافه کرد: این مراجعات 10 درصد افزایش یافته است.

به گفته ولی‌زاده از مجموع مراجعات مربوط به نزاع هفت هزار و 995 نفر مرد و دو هزار و 374 نفر زن بودند.

این مسئول با یادآوری اینکه در نزاع‌های خیابانی آمار بسیار بالا است، بیان کرد: استان اردبیل به عنوان یکی از استان‌های اول در نزاع‌های خیابانی شناخته شده است.

وی در پایان سخنان خود ادامه داد: در 11 سال اخیر بیشترین مراجعان نزاع به مرکز پزشکی قانونی کشور با 631 هزار و 381 مورد مربوط به سال 89 و کمترین نیز مربوط به سال 86 با رقم 547 هزار و 621 مورد بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر