کد خبر: 103135 A

سرپرست پلیس آگاهی اصفهان خبر داد:

با تلاش كارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان یك محتكر اقتصادی دستگیر و از انبار وی محموله بزرگ كود شیمیایی به ارزش 10 میلیارد ریال كشف شد.

ایلنا: با تلاش كارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان یك محتكر اقتصادی دستگیر و از انبار وی محموله بزرگ كود شیمیایی به ارزش 10 میلیارد ریال كشف شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سرهنگ «ستار خسروی» سرپرست پلیس آگاهی اصفهان در این باره گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی محموله بزرگی شامل انواع کود شیمیایی را در انباری متعلق به خود احتکار کرده موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی مقام قضایی با حضور کار‌شناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره جهاد و کشاورزی انبارهای مذکور را مورد بازدید قرار دادند.

این مقام مسئول عنوان داشت: در بازرسی از انبار متهم انواع کودهای شیمیایی شامل اوره، نیترات آمونیوم، سوپر فسفات، گوگرد گرانول، سولفات پتاسیم به تعداد ۱۶ هزار ۳۶۵ کیسه کشف شد.

سرهنگ خسروی ارزش کالای احتکاری کشف شده را بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۸۱۹ میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در این رابطه متصدی انبار مذکور نیز دستگیر و در اعترافات خود عنوان داشت که قصد داشته با این کالا را در موقعیت مناسب تری به قیمت آزاد به فروش برساند.

وی با بیان اینکه انبار مذکور به دستور مقام قضایی تا صدور حکم نهایی پلمپ و کالاهای کشف شده نیز تحویل سازمان صنعت، معدن و تجارت شده است گفت: متهم پرونده نیز پس از اعتراف به بزه ارتکابی همراه اسناد و مدارک جمع آوری شده جهت سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تحویل شد.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به قاطعیت این پلیس در برخورد با جرایم اقتصادی به مجرمانی که در این خصوص فعالیت می‌کنند هشدار داد و گفت: طرح‌های ویژه این پلیس در زمینه مبارزه با کالاهای قاچاق، احتکار کالا، کلاهبرداری شرکت‌های کاغذی و... به صورت مداوم و مستمر در سطح استان انجام و به زودی کارآگاهان این پلیس به سراغ متخلفان آمده و با آنان برابر با قانون برخورد خواهند کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر