کد خبر: 1035 A

جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان سراسر كشور در سه رشته شعر، داستان نویسی و مطالعه و تحقیق برگزار می شود.

ایلنا – یاسوج: سی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان سراسر كشور با قرائت پیام " حسین هژیری" معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در یاسوج مركز كهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیركل آموزش و پرورش این استان تعداد دانش آموزان شرکت کننده در اسی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره را 256 دانش آموز پسر و دختر مقطع متوسطه برگزیده كشوری عنوان و اظهارداشت: در این جشنواره 15 داور ملی، تعدادی مربی، سرپرست و عوامل و مسوولان اجرایی وزارت آموزش وپروش نیز حضور دارند.

" پرویز طاهری" در آئینی که بمناسبت آغاز بکار سی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان کشور در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، زمان برگزاری این جشنواره را از یكم تا چهارم شهریور ماه ذکر و خاطرنشان کرد: جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان سراسر كشور در سه رشته شعر، داستان نویسی و مطالعه و تحقیق برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، تعداد دانش آموزان شرکت کننده این استان در سی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی کشور که قرار است بمدت چهار روز در یاسوج مرکز استان برگزار شود را هشت دانش آموز برشمرد و یادآورشد: 10 کمیته تحت نظارت یک ستاد مرکزی راهبردی در محل اداره کل آموزش و پرورش استان تشکیل شده و اقدامات لازم در زمینه برگزاری جشنواره را برعهده دارند.

طاهری، كمیته های تشكیل شده برای برگزاری جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان سراسر كشور را شامل كمیته افتتاحیه و اختتامیه، روابط عمومی و تبلیغات، حفاظت و حراست، پذیرش و اسكان، بهداشت و تغذیه، پشتیبانی و خدمات، فنی و دبیرخانه، هماهنگی، ارزشیابی و فوق برنامه برشمرد.

وی معرفی پتانسیل ها و نقاط قوت کهگیلویه و بویراحمد، بیان توانمندی های فرهنگی، هنری، ادبی و علمی آن و آشنایی دانش آموزان نخبه کشور در یک فضای صمیمی، كسب تجربه و مهارت آموزی دانش آموزان این استان، افزایش حس رقابت پذیری آنان، آگاهی دانش آموزان استان از استعدادها و قابلیت های خود و آشنایی هر چه بیشتر آنان با قومیت ها و فرهنگ های مختلف كشور را از مهمترین اهداف و دستاوردهای سی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی دانش آموزان سراسر کشور در یاسوج مرکز این استان دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از بازدید و آشنایی دانش آموزان شرکت کننده در سی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی کشور با برخی مناطق گردشگری و بقاع متبرکه یاسوج و " شهر سی سخت " مرکز شهرستان دنا که با یاسوج مرکز استان فاصله 30 کیلومتری دارد خبرداد.

طاهری، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی هنری در حاشیه برگزاری سی امین جشنواره فرهنگی، پژوهشی و ادبی کشور در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد را یکی از برنامه های پیش بینی شده از سوی ستاد راهبردی جشنواره در حاشیه برگزاری این جشنواره خواند.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر