کد خبر: 10948 A

كارشناس فرهنگی اداره تبلیغات كاشان:

چون شهركاشان یك شهر توریستی وگردشگری است وافرادبا سلیقه واعتقادهای گوناگونی وارداین شهرمی شوند نباید برنامه های هیئت های مذهبی دراین شهر سئوال برانگیز باشد.

ایلنا- كاشان: كارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی كاشان گفت: چون شهر كاشان یك شهر توریستی و گردشگری است و افراد با سلیقه و اعتقادهای گوناگونی وارد این شهر می شوند نباید برنامه های هیئت های مذهبی در این شهر سئوال برانگیز باشد.

به گزارش خبرنگا رایلنا در كاشان « حجت الاسلام صنعتكار»  در نشست خبری كه در سالن كنفرانس اداره ارشاد این شهرستان به منظور بررسی بدعت های جدیدی كه در بعضی از هیئت های مذهبی كاشان برگزارشده بود در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان با بیان اینكه دشمنان به خاطر شور عشقی كه شیعیان به ائمه اطهار و برگزاری مراسم عاشورای حسینی دارند عقب نشینی می كنند گفت: شاه ملعون نیز به خاطر شور و شوقی كه مردم در برگزاری محرم و عاشورا داشتند ده روز در كاخ مرمر مراسم عزاداری برای امام حسین برگزار می كرد.

وی از نبود نگاه عالمانه به ائمه اطهار(ع) در مراسم های مختلف عزادارها ی ائمه اطهار(ع) در شهرستان كاشان انتقاد كرد و گفت: با توجه به اینكه 40 روز به ایام محرم باقی مانده است و در دنیا چنین مراسم عزاداری كه برای سالار شهیدان در ایران برگزارمی شود نیست باید از این مراسم به بهترین نحو استفاده كنیم.

این مسئول با تاكید براینكه نگاه مسئولین هیئتهای مذهبی دركاشان باید احیای برنامه های امام حسین (ع)، دین اسلام و كشتی نجات و هدایت جوانان به حسینیه ها باشد گفت: اگر كسانی كه به عنوان رئیس هیئت در كاشان با نگاهی غیر از این هیئت تشكیل دهند و حسینیه بسازند و هدفشان زدودن آفت های جامعه نباشد قطعا موفق نخواهند بود.

كارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی كاشان با بیان اینكه كسی كه حسینیه تاسیس می كند باید فردی غیرتمند باشد، آموزه های دینی را دیده باشد، كارش پرورش روح مردم باشد و هدفش از احداث حسینیه تنها جنبه عشقی و عاطفی به امام حسین و برافراشتن پرچم نباشد، بلكه نگاهش به احداث حسینیه و برگزاری مراسم عاشورا توام با نگاه عالمانه و عاشقانه باشد به طوری كه رفتار و كردار امام حسین (ع) را احیا كند.

« حجت الاسلام صنعتكار» از بعضی افراط و تفریط ها در گوشه و كنار شهر كاشان در برگزاری مراسم های محرم انتقاد كرد و گفت: برگزاری عزاداری اهل بیت باید به گونه ای باشد كه حالت عاشورایی خاص خودش را داشته باشد.

وی  از بدعت های جدیدی كه در هیئت های مذهبی كاشان رخ داده و عده ای می خواهند برای دیگر ائمه اطهار مراسم هفت و چهلم برگزار كنند انتقاد كرد و  گفت: همانطور كه از زمان امام صادق (ع) چیزی به نام مراسم ختم، هفت و چهلم به میان نیامده است و تمام برنامه هایی كه تاكنون برگزارشده سلیقه ای بوده است نباید بدعت های جدید وارد مراسم های عزاداری ائمه اطهار شود  .

صنعتكار با بیان اینكه باید در برگزاری مراسم های عزاداری ائمه اطهار تعادل برقرار شود تا اصل مراسم زیر سوال نرود گفت: با توجه به اینكه نیمی از مسئولین هیئت های مذهبی كاشان عارف به مسائل اسلامی نیستند و آموزه های دینی را فرار نگرفته اند لذا تا زمانی كه این آسیب ها برطرف نشود و مسئولین هیئت های مذهبی كاشان آگاه به فرهنگ اصیل اهل بیت نباشند نخواهیم توانست این آسیب ها را برطرف كنیم.

كارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی كاشان با تاكید براینكه چون شهر كاشان یك شهر توریستی و گردشگری است و افراد با سلیقه و اعتقادهای گوناگونی وارد این شهر می شوند نباید برنامه های هیئت های مذهبی دراین شهر سئوال برانگیز باشد گفت: چراغانی ها و برگزاری مراسم های مذهبی دراین شهر باید به گونه ای باشد كه د رآن شعارامام حسین نهادینه شده باشد.

وی با بیان اینكه متاسفانه بدعت ها و غلو در بعضی از هیئت های مذهبی كاشان باعث از دست رفتن وحدت رویه و بوجود آمدن مشكلاتی در این شهر شده است گفت: با پیگیری هایی كه به عمل آمده مشخص شده كه بدعت هایی كه در بعضی ازهیئت های مذهبی كاشان نفوذ پیدا كرده از طریق دشمنان و كسانی كه عزادار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند می باشد كه می خواهند با سیاه پوش كردن چهره شهر در تمام ایام سال به بهانه ایام فاطمیه، زینبیه و غیره بگویند كه عزادار نظام هستیم لذا مسئولین هیئت های مذهبی و مردم باید در اینگونه موارد حواسشان جمع باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر