کد خبر: 11000 A

معاون وزیر راه:

شهرداران با توانایی و ابزار قانونی و اجرایی خود، از گسترش ساخت‌وساز بی‌رویه و غیرمجاز در سکونتگاه‌های غیررسمی، جلوگیری و برای ساماندهی این مناطق، تلاش کنند.

اصفهان – ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌ که تا پایان امسال ۶ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده استان اصفهان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: تاکنون تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی به بهره‌برداری رسیده و دیگر واحد‌ها نیز تا پایان سال تکمیل خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مجید کیان‌پور در بازدید یک روزه از پروژه‌های بافت‌های فرسوده استان اصفهان خاطرنشان کرد: در ۳۵ شهر این استان ۶۴۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که تا پایان سال طرح بهسازی و نوسازی احیای بافت فرسوده ۱۴ شهر استان با مساحت ۲هزار و ۹۵۹ هکتار تهیه و به تصویب کمیسیون ماده ۵ خواهد رسید.

وی که برای بررسی طرح‌ها و پروژه‌های بافت فرسوده به استان اصفهان سفر کرده بود، ادامه داد: حوزه سکونتگاه‌های غیررسمی تلاش کردیم با همکاری دستگاه‌های اجرایی، طرح‌های مشترکی تعریف کنیم تا حداکثر استفاده از این مناطق را برای سکونت هرچه بهتر ساکنان آن فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به تصویب طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر اصفهان با مساحتی نزدیک به ۲ هزار و ۱۵۷ هکتار، گفت: در بافت فرسوده سراسر کشور ۱۲۰ هزار واحد مسکونی، در حال ساخت و ساز است که تاکنون حدود ۸۰ هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده و مابقی تا پایان سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از شهرداران خواست با توانایی و ابزار قانونی و اجرایی خود، از گسترش ساخت‌وساز بی‌رویه و غیرمجاز در سکونتگاه‌های غیررسمی، جلوگیری و برای ساماندهی این مناطق، تلاش کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در این سفره یک روزه، به همراه محمود محمودزاده قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از پروژه‌های بافت فرسوده شهرستان‌های خمینی‌شهر، نجف‌آباد، همت‌آباد و شهر اصفهان بازدید کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر