کد خبر: 12744 A

یك مسئول خبر داد:

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از اخذ موافقت اصولی سه زیر ساخت گردشگری در شهرستان کاشان خبر داد.

ایلنا - كاشان: سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از موافقت اصولی 3 زیر ساخت گردشگری در شهرستان کاشان خبر داد.

" حسین یزدانمهر" در گفتگو با خبرنگارایلنا در كاشان با اعلام این خبر  افزود: این سه زیرساخت شامل یک سفره خانه سنتی، یک کمپینگ گردشگری و یک مجموعه بین راهی در کاشان است که موفق به اخذ موافقت اصولی از اداره کل استان اصفهان شدند.

وی با اشاره به پتانسیلها و قابلیت های زیاد سرمایه گذاری بخش گردشگری در شهرستان کاشان گفت: شناسایی تاسیسات گردشگری و زیر ساختهای میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از یکی از اهداف این اداره بوده و این مدیریت دست تمامی افرادی که در بخش گردشگری حاضر به سرمایه گذاری هستند را به گرمی فشرده و از تمامی سرمایه گذارن دعوت به همکاری می كند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان در پایان با اشاره به وجود خانه های تاریخی متعدد در کاشان یاد آور شد: خانه های تاریخی متعددی در کاشان وجود دارد که آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گفته وی این مهم با 3 هدف مرمت و نگهداری خانه های تاریخی،تغییر کاربری و افزایش زیرساخت های گردشگری و نیز حفظ بافت تاریخی ارزشمند کاشان صورت می گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر