کد خبر: 12758 A

هشتمین جشنواره سراسری تئاتر مهر از 30 مهر تا 4 آبان ماه در فرهنگسرای مهر سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان برگزار می‌شود.

ایلنا - كاشان: مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری كاشان گفت: هشتمین جشنواره سراسری تئاتر مهر از 30 مهر تا 4 آبان ماه در فرهنگسرای مهر سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان برگزار می شود.

رئیس ستاد برگزاری هشتمین جشنواره سراسری تئاتر مهر در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان با اعلام این خبر گفت: بعد از فراخوانی که از اردیبهشت ماه سال جاری توسط ستاد برگزاری منتشر شد، 212 گروه هنری از نقاط مختلف کشور با ارسال متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره واقع در فرهنگسرای مهر آمادگی خود را جهت حضور در جشنواره اعلام کردند.

مهدی نادعلی، ضمن اشاره به اینکه فعالیت جشنواره از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده است اظهار داشت: شورای نظارت و بررسی متون نمایشی پس از دریافت آثار نمایش به بازخوانی متون رسیده به دبیر خانه جشنواره پرداخت.

به گفته وی، با در نظرگرفتن تنوع موضوع، تنوع جغرافیایی و اولویت های اعلام شده در فراخوان جشنواره، نمایش های برتر در اولویت جشنواره هشتم قرار گرفت.

دبیر هشتمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر نیز با اشاره به راه یابی 68 نمایش به مرحله بازبینی این جشنواره گفت: هیأت بازبینی با تعیین مدت 2 ماهه به گروه های نمایشی فعالیت خود را آغاز و طی مدت 20 روز به بازبینی نمایش ها به صورت غیر حضوری از طریق فیلم های ارسال شده و بصورت حضوری پرداخت.

محمد شفافی افزود: با اعلام نتایج مرحله بازبینی 23 گروه نمایشی از 30 مهر ماه تا 4 آبان ماه همزمان با عید سعید قربان به مدت 5 روز برای اجرای تئاتر در مرحله پایانی جشنواره انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: در مرحله پایانی جشنواره از بین 70 شهر شرکت کننده گروه های نمایشی از شهرهای تبریز، آبادان، ملایر همدان، اصفهان، مراغه آذربایجان شرقی، الیگودرز لرستان، تهران، آمل، ساری و کاشان به مدت 5 روز نمایش های خود را در تالارهای مهرگان و مهربان فرهنگسرای مهر کاشان اجرا می کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر