کد خبر: 12908 A

ما نیروی انسانی و مددجو، ساختمان و فضا و توان کافی در اختیار داریم و می‌توانیم با کمک صنعتگران اقدامات مهمی در زمینه سرمایه گذاری برای اشتغال زندانیان انجام دهیم.

ایلنا - اصفهان: مدیرعامل بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان کشور با اشاره به اینکه هیچ سازمان دولتی برای حمایت از زندانیان وجود ندارد، گفت: بنیاد تعاون از بخش خصوصی کمک می‌خواهد تا با کار گرفتن زندانی‌ها در کارگاه‌ها توسط این بخش، نگرش منفی جامعه به زندانی عوض شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رحیم مطهرنژاد در نشستی با رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تاکید کرد: استان اصفهان در بیشتر زمینه‌ها پیشرو است و صنعتگران آن در زمینه ایجاد اشتغال برای زندانیان هم می‌توانند پیشگام و پیشکسوت شوند.

وی با اشاره به اینکه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار زن و دختر از خانواده‌های زندانی در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: صنعتگران می‌توانند ما را در رفع مشکلات این قشر یاری کنند.

مدیرعامل بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان کشور از اختصاص ۶ هزار متر فضا برای ایجاد و توسعه اشتغال زندانیان از سوی مدیرکل زندان‌های استان خبر داد و افزود: با ایجاد اشتغال برای زندانیان، امنیت در کشور بالا می‌رود به همین دلیل بخش صنعت می‌تواند زندانیان اصلاح شده را در کارگاه‌های خود بپذیرد که تا کاری یاد بگیرند.

مطهرنژاد با اشاره به اینکه سازمان دولتی برای حمایت از زندانیان وجود ندارد، گفت: بنیاد تعاون از بخش خصوصی کمک می‌خواهد تا با کار گرفتن زندانی‌ها در کارگاه‌ها توسط این بخش، نگرش منفی جامعه به زندانی عوض شود.

وی با بیان اینکه برای حرفه آموزی به زندانیان هیچ تشکلی وجود ندارد، ابراز کرد: ما نیروی انسانی و مددجو، ساختمان و فضا و توان کافی در اختیار داریم و می‌توانیم با کمک صنعتگران اقدامات مهمی در زمینه سرمایه گذاری برای اشتغال زندانیان انجام دهیم.

وی به وجود سه شرکت بازرگانی، عمران و ساختمانی، و سرمایه گذاری و بانکی که در حال تاسیس است، اشاره کرد و گفت: با وجود این شرکت‌های بنیاد، در ۴ ماه اخیر توانسته‌ایم در استان‌های مختلف حدود ۲۰۰۰ شغل ایجاد کنیم.

وی از پیشنهادات اعضای هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان درباره فعالیت شاخه‌ای از این بنیاد در اصفهان استقبال کرد و گفت: این بنیاد می‌تواند زمین‌ها و امکانات خود را در اختیار سرمایه گذاران اصفهانی قرار دهد.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم در این دیدار با اعلام آمادگی برای همکاری با این بنیاد، گفت: سرمایه گذاری در این بخش علاوه بر اینکه ایجاد اشتغال می‌کند، امنیت در جامعه را هم افزایش می‌دهد. سیدعبدالوهاب سهل آبادی به ظرفیت‌های استان اصفهان در بخش صنعت و معدن اشاره کرد و افزود: می‌توان از این ظرفیت در امور خیریه بهره برد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر