کد خبر: 12922 A

این شهدا پس از تشییع، در شهرستان‌های محل تولد خود شامل کربکند برخوار، رهنان و تیران و ۲ شهید گمنام نیز به تشخیص بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس در شهرستان دهاقان خاکسپاری می‌شوند.

ایلنا - اصفهان: پیکر ۵ شهید دوران دوفاع مقدس، صبح امروز در خیابان‌های مرکز شهر اصفهان تشییع و برای خاکسپاری به شهرستان‌های خود، بدرقه شد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با اشاره به حضور پرشور مردم شهیدپرور اصفهان در مراسم تشییع این شهدا، کفت: مراسم تشییع از خیابان کمال اسماعیل به سمت فلکهٔ فیض برگزار شد.

رجایی دو نفر از این شهدا را گمنام و سه نفر راشناسایی شده‌ دانست و افزود: ۲ نفر از شهدای شناسایی شده، در دوران دفاع مقدس پس از مجروحیت توسط نیروهای بعثی عراق اسیر شده و در زمان اسارت به شهادت رسیده بودند؛ این دو شهید گرانقدر در روزهای اخیر از کشور عراق به خاک ایران منتقل شدند؛ شهید دیگر نیز در یکی از مناطق عملیاتی، کشف و با آزمایش DNA شناسایی شد.

وی نام این سه شهید شناسایی شده را «مرتضی معینی»، «سید عباس حسینی» و «مرتضی جعفری» اعلام کرد و ادامه داد: این شهدا پس از تشییع، در شهرستان‌های محل تولد خود شامل کربکند برخوار، رهنان و تیران به خاک سپرده می‌شوند ۲ شهید گمنام نیز به تشخیص بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس در شهرستان دهاقان خاکسپاری می‌شوند.

رییس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) در مراسم تشییع پیکر این شهدا گفت: هر فردی یک شخصیت دارد، اما شهدا به این درجه رسیده‌اند که شخصیتشان دارای ابعاد مختلفی است.

حجت الاسلام مهدی نیلی‌پور شهدا را ترکیبی از مصلح به اضافه عارف دانست و افزود: آن‌ها خداوند را با تمام وجود درک می‌کنند چون کسی که هنر پشت کردن به دنیا و اقبال به سمت خداوند را دارد، راه صد ساله عارفان را یک شب طی کرده و به خدا رسیده است.

وی با اشاره به ابعاد اجتماعی شخصیت شهدا گفت: شهیدان برای جامعه و مردم به جبهه حق علیه باطل رفتند و این کاری اصلاحی است که آن‌ها برای خدمت به مردم جان داده اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر